Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Michał Heller

Podglądanie Wszechświata

Czy Wszechświat wymaga poprawek? Jak poruszają się gwiazdy? Czy istnieje życie na Marsie? Co to znaczy, że w próżni są dziury?

Podglądanie Wszechświata to pasjonująca podróż przez historię fizyki i współczesną kosmologię. Autor w przystępny i zwięzły sposób przedstawia najważniejsze problemy tych nauk. Prezentuje ogólną i szczególną teorię względności, mechanikę kwantową i teorię superstrun. Są tu również sylwetki wybitnych uczonych - zarówno tych słynnych, jak Newton, Leibniz, Einstein czy Heisenberg, jak i mniej znanych, ale równie zasłużonych dla rozwoju nauki. Refleksja naukowa łączy się tu z teologiczną - autor stawia pytania o miejsce człowieka w Kosmosie czy relacje między nauką i religią.  

Oprawa miękka

Format: 136 x 200 mm

Liczba stron: 200

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2008-03-19

ISBN: 978-83-240-0958-9

Opracowanie graficzne: Sylwia Kowalczyk

Książka z płytą

Przeczytaj także

Ks. Michał Heller doktorem honoris causa UPJPII
Wybitny uczony i filozof, laureat wielu nagród - w tym Nagrody Templetona oraz Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera - otrzymał dziś tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
>>> czytaj więcej
Wszechświat Hellera
W czwartek 17 marca o godz. 18 w warszawskim kinie Atlantic odbędzie się spotkanie z ks. Michałem Hellerem zatytułowane „Wszechświat Hellera".
>>> czytaj więcej
Ks. prof. Michał Heller, Marek Krajewski i Wojciech Bonowicz na 2. Festiwalu Kopernika
Do soboty 23 maja w Krakowie trwa druga edycja Festiwalu Kopernika. Tematem tegorocznym jest geniusz. Gospodarzem Festiwalu jest ks. prof. Michał Heller, autor bestsellerowych „Podróży z filozofią w tle" i „Podglądania Wszechświata". W sobotę 23 maja o godz. 19 ks. Heller w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (al. 3 Maja 1) wygłosi wykład zatytułowany „Geniusze Wszechświata".
>>> czytaj więcej

Recenzje

Obraz świata
101 57
"Podglądanie" kojarzy się z dziećmi, które w swojej nieopanowanej wręcz ciekawości zaglądają w każdy kąt, podążając za tajemnicą, za przygodą. Sięgnęłam po tę książkę, bo jeśli chodzi o wszechświat, to jestem właśnie takim dzieckiem - poszukiwaczem tajemnicy. Cały świat jest wciąż nieodgadnioną przestrzenią, skłaniającą jeśli nie do rozmyślań, to przynajmniej do zastanowienia.
>>> czytaj więcej
Podglądanie Wszechświata
105 60
Lektura "Podglądania Wszechświata" to moja druga, równie udana, przygoda z niezwykle lekkim, choć opowiadającym dosłownie i w przenośni o ciężkiej materii, piórem Michała Hellera.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.