Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Piłka sss...kopana

Rafał Stec

Piłka sss...kopana

Książka Rafała Steca to połączenie reportażu śledczego i felietonu - autor zgromadził ogromny materiał dowodowy dotyczący afer w PZPN-ie, klubach oraz innych organizacjach sportowych i opisał wszystko tak lubianym przez czytelników, dowcipnym stylem.
Stec analizuje różne aspekty afery futbolowej w Polsce, pokazuje postawy i działania sędziów, piłkarzy, trenerów, menedżerów, działaczy i polityków. Każdy kolejny rozdział to spojrzenie w odmęty futbolowego bagna. Część faktów przywoływanych przez autora jest znana osobom, które pilnie śledzą artykuły o piłce nożnej, resztę informacji (zdobytych od piłkarzy, sędziów i działaczy) dziennikarz ujawnia jako pierwszy. Oczywiście większość rozmówców pozostaje anonimowa. Obraz polskiego futbolu, jaki wyłania się z tej książki, jest przerażający i tak groteskowo śmieszny, że bije na głowę Piłkarskiego pokera i filmy Barei. Czytając ten tekst, miotamy się od wściekłości i rozpaczy do wybuchów niepohamowanego śmiechu. Książka jest niezwykle aktualna. Ostatni rozdział powstał już po przyznaniu Polsce organizacji EURO 2012, które może w naszym kraju zmienić wszystko, choć niekoniecznie piłkę nożną...

Rafał Stec (ur. 1976) - publicysta „Gazety Wyborczej” specjalizujący się w sporcie (szczególnie w piłce nożnej i siatkówce). Autor bardzo popularnych, wyróżniających się świetnym stylem felietonów. Korespondent z mundiali, mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich.

Oprawa miękka

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-05-25

ISBN: 978-83-7515-041-4

Opracowanie graficzne: Daniel Malak

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.