Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Hanna Samson

Patyk

Co się stanie, gdy zabijesz?

Barbara prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Pewnego dnia zostaje brutalnie zaatakowana pod swoim domem. Śmiertelnie rani napastnika i ucieka z miejsca zdarzenia. W każdej chwili może zostać aresztowana – i ta myśl niespodziewanie mobilizuje ją do działania. Rozpoczyna wędrówkę w przeszłość, aby wyrównać swoje rachunki ze światem. Traumatyczne wydarzenie stwarza szansę, na jaką wcześniej nie liczyła. Happy end jest w zasięgu ręki.

Hanna Samson to mistrzyni w budowaniu wyrazistych portretów psychologicznych kobiet. W precyzyjnie skonstruowanej fabule bohaterka, postawiona wobec doświadczenia granicznego, zrzuca z siebie kolejne warstwy wstydu, rozgoryczenia i lęku. Obserwacja tego procesu, opisanego z niezwykłym wyczuciem, jest w nowej powieści Samson tak samo ważna, jak powtarzające się podczas lektury pytanie: kto tu tak naprawdę jest ofiarą, a kto myśliwym?

Oprawa twarda

Format: 124x194

Liczba stron: 208

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-05-09

ISBN: 978-83-240-3630-1

Przeczytaj także

Najlepsze pomysły na Dzień Matki
Zbliża się Dzień Matki. Co podarować? Oczywiście najlepiej dobrą książkę. A takich nie brakuje w naszych propozycjach.
>>> czytaj więcej
Co się stanie, gdy zabijesz? Przeczytajcie fragment powieść "Patyk"
Co się stanie, gdy zabijesz? Barbara prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Pewnego dnia zostaje brutalnie zaatakowana pod swoim domem. Śmiertelnie rani napastnika i ucieka z miejsca zdarzenia.
Przeczytajcie fragment najnowszej powieści Hanny Samson "Patyk".
>>> czytaj więcej
Nowe oblicze krytyki literackiej - płatny staż do zdobycia
Przygotowaliśmy konkurs dla studentów, w którym do wygrania jest płatny staż w wydawnictwie Znak, pakiety książek i czytnik Kindle. Co trzeba zrobić?
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.