Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Pani Furia

Grażyna Plebanek

Pani Furia

Nie każdy, kto wydaje się ofiarą, naprawdę nią jest.

Wygląda jak gwóźdź. Za dużo włosów, za chuda, za wysoka. Do nikogo nie pasuje i dla nikogo nic nie znaczy. Dla matki jest wyłącznie darmową pomocą domową, chłopak traktuje ją jak kolejny numer w katalogu podbojów, a małżeństwo to tylko kontrakt.

Coraz częściej czuje złość. Wie jednak, że nie może jej okazać. Nie wolno, zwłaszcza kobiecie, zwłaszcza obcej.
Ale furia, raz obudzona, będzie krążyć w ciele.

Pierwsza polska powieść o samotności we współczesnej Europie, napisana z perspektywy jej wielokulturowego centrum.
Zaskakująca i odważna.


Grażyna Plebanek, jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek, mistrzyni wciągającej narracji, autorka bestsellerów, m.in. Dziewczyn z Portofino i Nielegalnych związków (wydanych także w USA i Wielkiej Brytanii). Mieszka w Brukseli. Przygotowując się do pisania Pani Furii, studiowała afrykańską literaturę mówioną oraz uczestniczyła w policyjnych patrolach.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 368

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-08-29

ISBN: 978-83-240-3659-2

Przeczytaj także

Zapraszamy do Szczebrzeszyna!
W niedzielę 6 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017. Hasłem trzeciej edycji Festiwalu będzie „Cała nadzieja w literaturze", a patronami tegorocznej imprezy zostali Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.
>>> czytaj więcej
Ruszają Targi Książki w Krakowie!
27 października ruszają 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie! Zapraszamy na nasze stoisko, gdzie będziecie mogli obejrzeć i kupić nowości i bestsellery Znaku oraz spotkać się z pisarzami i zdobyć ich autograf!
>>> czytaj więcej
Grażyna Plebanek nominowana do Róż Gali
Grażyna Plebanek została nominowana w kategorii Książki w plebiscycie Róże Gali organizowanym po raz 14. Pisarkę doceniono za powieść „Pani Furia".
>>> czytaj więcej
"Kto powiedział, że nie można dziedziczyć cech po wielu mamach?"
Pod koniec sierpnia premiera najnowszej książki Grażyny Plebanek „Pani Furia". Już dziś możecie przeczytać fragment.
>>> czytaj więcej
Jestem Panią Furią, gdy...
Wraz z Grażyną Plebanek, autorką powieści „Pani Furia" chcemy, aby pod hashtagiem #panifuria zgromadziły się w internecie kobiety, które pragną opowiedzieć, w jakich chwilach ogarnia je niepohamowana FURIA, co powoduje w nich wściekłość.
>>> czytaj więcej
Każdy ma w sobie ciemną stronę
- Dziś boimy się tych, w których widzieliśmy ofiary, potomków niewolników, ludzi dyskryminowanych, ofiar rasizmu. Teraz ofiarami bywamy i my, biali Europejczycy - mówi Grażyna Plebanek. Przeczytajcie rozmowę z autorką powieści „Pani Furia".
>>> czytaj więcej
Przedpremiera nowej książki Grażyny Plebanek
We wtorek 2 sierpnia podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego 2016 w Szczebrzeszynie odbędzie się spotkanie z Grażyną Plebanek oraz przedpremiera jej nowej powieści „Pani Furia", która oficjalnie ukaże się w księgarniach 31 sierpnia.
>>> czytaj więcej
Autorzy Znaku na Festiwalu w Szczebrzeszynie
W niedzielę 31 lipca w Szczebrzeszynie rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego. Podczas imprezy będziecie mogli się spotkać z naszymi autorami: Małgorzatą Szejnert, Wiesławem Myśliwskim, Michałem Rusinkiem, Angeliką Kuźniak, Grażyną Plebanek i z Pauliną Mikułą.
>>> czytaj więcej
"Pani Furia" ukaże się w języku francuskim!
Książka "Pani Furia", która ukazała się nakładem Wydawnictwa ZNAK w 2016 roku, będzie przetłumaczona na język francuski. 
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.