Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Magdalena Wolińska-Riedi

Pakiet: Kobieta w Watykanie (3 książki + osobista mapa najmniejszego państwa świata)

Pakiet bestsellerowych książek "Kobiety w Watykanie" zawierający osobistą mapę najmniejszego państwa świata

Kobieta w Watykanie

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez ponad szesnaście lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki. Tłumaczy, jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna. Jak wygląda watykański paszport, ile cel ma tamtejsze więzienie i czy dzieci mogą zapraszać kolegów i robić w watykańskim mieszkaniu imprezy?

Zdarzyło się w Watykanie

Magdalena Wolińska-Riedi rozmawia z innymi świeckimi pracownikami i mieszkańcami Watykanu, którzy nigdy wcześniej nie opowiadali o swoich przeżyciach. I choć o jej rozmówcach nie słyszał właściwie nikt, przez dziesiątki lat żyli i pracowali w świecie, do którego dostęp mają tylko nieliczni. Odsłaniają tajemnice i dzielą się niezwykłymi historiami, a także swoimi osobistymi spotkaniami z Janem Pawłem II. Rozmowy przeplatane są również wyjątkowymi wspomnieniami autorki.

Z Watykanu w świat

Nierzadko odgłos startującego helikoptera z papieżem na pokładzie budził maleńkie dzieci Magdaleny Wolińskiej-Riedi, a w czasie porannego spaceru z córkami zdarzało jej się spotkać Ojca Świętego wyruszającego na pielgrzymkę. Jako reporterka polskich mediów do dziś stale towarzyszy mu w takich podróżach, często nawet siedząc z nim w jednym samolocie. Dzięki swoim przyjaźniom z pracownikami watykańskiej administracji zgłębiła tajniki przygotowań do podróży apostolskich oraz z pierwszej ręki poznała niesamowite, nigdy wcześniej nie opowiedziane historie. Teraz, zbierając wszystkie te doświadczenia, zdradza nam kulisy papieskich pielgrzymek po świecie.

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.