Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Okno nadziei. Cicely Saunders - założycielka ruchu hospicyjnego

Shirley du Boulay , Marianne Rankin

Okno nadziei. Cicely Saunders - założycielka ruchu hospicyjnego

Tłumaczenie: Iwona Sumera

Głęboka i pełna nadziei opowieść o spełnionym życiu. Jak to było możliwe, że młoda Angielka zrewolucjonizowała medycynę paliatywną dzięki mądrości, wsparciu i miłości trzech polskich imigrantów? A to, że stworzenie jednego miejsca opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi doprowadziło do powstania podobnych miejsc w wielu innych krajach? Trudno także uwierzyć w to, że budowę pierwszego na świecie hospicjum rozpoczęto od... zakupu okna!
Okno nadziei to opowieść o charyzmatycznej, barwnej i pełnej temperamentu Cicely Saunders, inicjatorce współczesnego ruchu hospicyjnego, osobie, dzięki której całkowicie zmienił się sposób myślenia o opiece nad osobami terminalnie chorymi.  
   Świadkowie: niepokorni, uparci, święci!Znamy ich dzieła, teraz możemy poznać ich życie.  Dotychczas w serii Świadkowie ukazała się: Matka Teresa z Kalkuty, „Pójdź, bądź moim światłem”. Prywatne pisma ”Świętej z Kalkuty”  Wkrótce:Paweł Zuchniewicz, Jan Paweł II, „Będę szedł naprzód” Siostra Emmanuelle, Wyznania zakonnicyBinka Le Breton, Najwspanialszy dar. Pełne odwagi życie i męczeństwo siostry Dorothy StangJim Forest, Będziemy sądzeni z miłości. Biografia Dorothy Day

Oprawa twarda

Format: A5 144x205

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-10-19

ISBN: 978-83-240-1247-3

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Tłumaczenie: Iwona Sumera

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.