Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Katherine May

Oczarowanie. Jak odzyskać zauroczenie światem

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

Lekarstwo, którego wszyscy potrzebujemy.

Kojąca opowieść o tym, jak odzyskać dziecięcy zachwyt.

Gdy byłam dzieckiem, oczarowanie przychodziło do mnie z łatwością. Wyrastało z więzi, którą tworzyłam ze światem, z poczucia bliskości, które powstaje, gdy zauważamy innych. Mocno się napracowałam, aby to wszystko w sobie stłumić. Myślałam, że właśnie tak należy postąpić, by dorosnąć. Nie przyszło mi do głowy, że właśnie tracę coś ważnego. Teraz, gdy jestem dorosła, zastanawiam się, jak odzyskać zauroczenie światem. I co mogę zrobić, by uchronić moje dziecko przed utratą dziecięcego zachwytu.

Na szczęście oczarowania nie można zniszczyć. Czeka cierpliwie, aż przypomnimy sobie, że jest nam potrzebne. O tym właśnie jest ta książka.

Oczarowanie to poetycka opowieść o tęsknocie za powrotem do siebie, potrzebie zauważania i doświadczania świata wszystkimi zmysłami. Najnowsza książka autorki bestsellerowego Zimowania daje ukojenie i nadzieję, a przy tym pozwala zatrzymać się i znów poczuć na świecie jak u siebie w domu.

Katherine May ubrała w słowa to, co tak wiele z nas czuło i myślało.

Pozwól się oczarować!

Oczarowanie się udziela, serce się otwiera, wrażliwość się budzi, rany się zasklepiają. I do tego nie trzeba wiary, ale praktyki.

Ważna lekcja życia w zgodzie ze sobą i ze światem.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Po współczującym, kojącym „Zimowaniu” i doceniającym rolę wyzwania w życiu „Przesileniu” dostajemy od Katherine May rozpływające się w zachwycie „Oczarowanie”. Książkę, która przypomina, że świat jest piękny nie tylko w swoich oczywistych siedmiu cudach: cudem może być dosłownie wszystko, nad czym pochylimy się z dostateczną uwagą i otwartym sercem. May pomaga czytelnikowi zatrzymać się po to, żeby bezinteresownym zachwytem obdarzyć wzór na liściu czy gładką doskonałość kamienia.

Potrzebna i piękna książka.

Justyna Bargielska

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 135x207

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-9288-8

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.