Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Alloma Gilbert

Ocal mnie od złego

Tłumaczenie: Magdalena Filipczuk, Michał Filipczuk

Poruszająca i niezwykle szczera opowieść o drodze z piekła do normalności

Kiedy byłam małą dziewczynką, wierzyłam w to, co ciągle mi powtarzano: że jestem zła i zasługuję na tortury, bo jestem dzieckiem szatana...Alloma Gilbert była jedną z ofiar fanatyczki religijnej, która zadawała swoim adoptowanym dzieciom ogromne cierpienie.

Książka Gilbert to poruszająca i niezwykle szczera opowieść o drodze z piekła do normalności.

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-04-16

ISBN: 978-83-240-1701-0

Opracowanie graficzne: Adam Jaworski

Tytuł oryginalny: Deliver Me From Evil. A sadistic foster mother, a childhood torn apart

Tłumaczenie: Magdalena Filipczuk, Michał Filipczuk

Recenzje

Naprawdę fascynująca
59 27
Historia Allomy bardzo mnie wzruszyła. Nie mieści mi się w głowie to, przez co Alloma jako małe dziecko i dorastająca dziewczyna, musiała przechodzić. Może jestem jeszcze dzieckiem, może nie wiem co się dzieje na tym świecie, ale wiem, że NORMALNY człowiek, nie robi takich rzeczy bezbronnym dzieciom. Myślałam, że świadkowie Jehowy, poza inną wiarą, zachowują się tak jak katolicy. Ale teraz już w to nie wierzę...
>>> czytaj więcej
Jak to było możliwe
60 29
Jeżeli ktoś jest osobą bardzo wrażliwą, to myślę, że nie będzie w stanie przeczytać książki „Ocal mnie od złego". Sama podchodziłam do niej kilka razy. Książka wywołuje tak wielkie emocje, że nie można nad nimi zapanować. Mimo tego czytałam ją dalej, bo chciałam poznać tę prawdziwą historię, chciałam zrozumieć, dlaczego... Ale po przeczytaniu książki, każdej linijki tekstu, każdego słowa, dalej nie potrafię zrozumieć i odpowiedzieć sobie na to pytanie „jak to było możliwe".
>>> czytaj więcej
Książka, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci
81 39
Książka jest rewelacyjna, a co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) jest oparta na prawdziwej historii autorki. Pisana jest w formie wspomnień, jak gdyby pamiętnika, dlatego czyta się ją "jednym tchem". Autorka opisuje własną historię, a przedstawiane przez nią wydarzenia w niektórych momentach wywołują dreszcze. Książka budzi wiele emocji.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.