Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Sarah Crossan

Obsesja i inne formy miłości

Tłumaczenie: Maria Makuch

Olśniewająca opowieść o miłości, samotności i najmroczniejszych sekretach.

Ana Kelly codziennie obserwuje rodzinne dramaty powodowane przez zdrady, kłamstwa i zazdrość. Nigdy nie sądziła, że we własnym życiu odtworzy scenariusz, który tak dobrze znała z opowieści innych.
Gdy do biura dzwoni Rebecca Taylor i obojętnym tonem oznajmia, że jej mąż zginął w wypadku, Ana po raz pierwszy nie jest w stanie stawić czoła losowi.
Była sekretem Connora, a on jej prawdziwą miłością. Po śmierci ukochanego, napędzana żałobą, obsesją i poczuciem winy, Ana zbliża się do wdowy, aby pojąć, dlaczego Connor nigdy nie odważył się od niej odejść. Wbrew oczekiwaniom Rebecca okazuje się jedyną osobą, która rozumie ból Any po stracie Connora. Kobieta dopiero wtedy uświadamia sobie, jak bardzo zmienił ją związek pełen zazdrości i niespełnionych obietnic. W pełni uświadamia sobie, że latami żyła w emocjonalnym trójkącie.
Szczera do bólu i oryginalna powieść o emocjach, które zapierają dech w piersiach, i uwikłaniu, którego nie przerywa nawet śmierć.
Sarah Crossan – irlandzka pisarka, do tej pory tworzyła dla młodszego odbiorcy. Obsesja…, jej powieściowy debiut, została nominowana do Irish Post Award i doceniona przez czytelników i krytyków.

"Nowa, pociągająca interpretacja ponadczasowej historii."
/Kirkus Reviews/

"Odważny, nowatorski i niezwykle wciągający debiut, który opowiada o przerwanym romansie i samotności kobiety żyjącej w samym środku sekretu."
/The Observer UK/

"Jeśli uwielbiasz Sally Rooney lub Ottessę Moshfegh, pochłoniesz tę niecodzienną historię!"
/HelloGiggles/

"Pochłaniające studium obsesji, ryzyka i straty."
/The Millions/

"Odzierająca ze złudzeń opowieść o współczesnym małżeństwie."
/The Independent UK/

"Przepięknie napisana, olśniewającą i oszczędną poetycką prozą, hipnotyzująca opowieść, która z pewnością oczaruje czytelników."
/Publishers Weekly/

"Sarah Crossan to prawdziwie utalentowana pisarka. Jej powieść jest fascynująca, wspaniale napisana i wyjątkowo oryginalna."
/Primer/

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-6247-8

Tłumaczenie: Maria Makuch

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.