Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

O psychiatrach, psychologach i innych psycholach

Rodrigo Muñoz Avia

O psychiatrach, psychologach i innych psycholach

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Cześć. Nazywam się Rodrigo. Rodrigo Montalvo Letellier. Przed wizytą u psychiatry byłem człowiekiem szczęśliwym. Teraz jestem dyslektykiem, miewam obsesje i depresje i owabiam się śmierci, to znaczy obawiam się śmierci.

Czy Rodrigo, właściciel szczekającego kota Arnolda, ojciec dwojga dzieci o osobowościach pancernika i geparda, rzeczywiście potrzebuje terapii? Tak twierdzi jego szwagier, psychiatra, który ma dwie prawdziwe pasje: czyszczenie dna basenu oraz poranne koszenie trawy przed domem (tej drugiej czynności oddaje się namiętnie przynajmniej dwa razy w tygodniu). Chcąc nie chcąc, Rodrigo wpada w objęcia psychiatrów, którzy z uporem - nie przymierzając - maniaka odkrywają u niego coraz to nowe, niepokojące objawy...

Powieść Muñoza Avii jest zabawniejsza niż komedie Woody Allena i bardziej przewrotna niż Przygoda fryzjera damskiego Mendozy.

To prawdziwa terapia przez śmiech.

Oprawa miękka

Format: 124 x 195 mm

Liczba stron: 196

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-10-05

ISBN: 978-83-240-0768-4

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Recenzje

Każdemy jest potrzebny psychiatra
58 23
Ta książka to jedna z lepszych komedii, jakie czytałem! To dla każdego z nas terapia śmiechem. Główny bohater, 38-letni Rodrigo, syn właściciela fabryki wind wiedzie spokojne życie, jak miliony ludzi w jego wieku. Jest mężem i ojcem. Ma kota Arnolda, który zachowuje się jak pies (szczeka, warczy), mieszka na ekskluzywnym osiedlu. W pobliskim lasku tajemniczy ekshibicjonista regularnie ujawnia swoje wdzięki, chowane pod starym prochowcem. Oprócz tego bohater ma szwagra, który jest psychiatrą. Innymi słowy, nic szczególnego.
>>> czytaj więcej
O psychiatrach, psychologach i innych psychol
55 18
Moje powzięcie się na powieść "O psychiatrach, psychologach i innych psycholach" Rodrigo Munoza Avii i odnalezienie uroczej (dozwolonej prawem, pragnę dodać) nieprzyzwoitości już na 12. stronie to był znak.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.