Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nowe życie, czyli jak największe umysły wszech czasów odkryły, skąd się biorą dzieci

Edward Dolnick

Nowe życie, czyli jak największe umysły wszech czasów odkryły, skąd się biorą dzieci

Tłumaczenie: Aleksandra Czyżewska-Felczak

Nie każdy człowiek zastanawia się nad tym, czy Ziemia jest okrągła lub jak powstają gwiazdy. Ale wszyscy chcą wiedzieć, skąd się biorą dzieci.

Przez tysiące lat na to pytanie nikt nie umiał odpowiedzieć.

Przez długi czas ludzie wiedzieli tylko jedno – ciąża ma jakiś związek z seksem. Ale co dalej? Dlaczego kobieta nie zachodzi w ciążę po każdym stosunku? Co takiego dzieje się we wnętrzu jej ciała?

Długo wierzono, że „gotowy” mały człowiek czeka w mężczyźnie lub w kobiecie na sygnał, by zacząć rosnąć. Przez dekady spierano się, czy to mężczyzna, czy kobieta noszą w sobie życiodajne nasienie. W wielu krajach panował pogląd, że organizm kobiety w ogóle nie współtworzy dziecka, a jest jedynie swego rodzaju inkubatorem dla potomka mężczyzny. Z kolei geniusze tacy jak Newton twierdzili, że sperma to pasożyty niemające nic wspólnego z początkiem życia.

Edward Dolnick przedstawia fascynującą historię poszukiwania odpowiedzi na pytanie, które jako dziecko zadaje każdy z nas. Ukazuje naukowców jako detektywów na tropie największej biologicznej zagadki. W porywający sposób przedstawia ich szaleńcze teorie, nowatorskie metody badań i obrazoburcze wnioski. Pokazuje tę niepohamowaną ciekawość, która kazała im odkryć, jak i gdzie bierzemy swój początek.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 135x208

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2019-03-11

ISBN: 978-83-240-5703-0

Tłumaczenie: Aleksandra Czyżewska-Felczak

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.