Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Andrew J. Scott, Lynda Gratton

Nowe długie życie. Zaprojektuj swoją przyszłość w zmieniającym się świecie

Tłumaczenie: Anna Dorota Kamińska

ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE

A gdyby twoje życie miało trwać 120 lat? Jak je zaplanujesz?

Najważniejszą zmianą, jaka czeka ludzkość, będzie życie w zdrowiu przez nawet 120 lat – przekonują autorzy książki, profesorowie z London Business School.

Jutrzejsi sześćdziesięciolatkowie będą mieć tyle energii, co dzisiejsi trzydziestolatkowie. Wrócimy na studia kilka razy w życiu. Tydzień pracy najprawdopodobniej skróci się do czterech dni. Niektóre zawody przestaną istnieć, ale są i takie, w których roboty nie zastąpią człowieka.

Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? A może wręcz przeciwnie, uratuje nas od pracy do końca życia i zaopiekuje się nami na starość?

To, czego dziś potrzebujemy, to innowacje społeczne na miarę postępu technologicznego.

BĄDŹ JAK KAMELEON

NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ

PRZYSZŁOŚCI

OPINIE O KSIĄŻCE

„Ważne narzędzie zarówno dla pracowników, jak i liderów biznesu, którzy chcą dostosować się do szybko zmieniającego się świata.” – „Publishers Weekly”

„Wnikliwa i inspirująca… Niezbędna książka o tym, jak długowieczność i technologia wpływają na nas wszystkich.” – Linda Yueh, ekonomistka

„Ta przemyślana książka zgłębia, jak możemy na nowo zdefiniować naszą codzienność i społeczeństwo, aby życie było lepsze – nie tylko dłuższe.” – Adam Grant, psycholog

O AUTORACH „NOWEGO DŁUGIEGO ŻYCIA”

Andrew J. Scott jest profesorem ekonomii w London Business School, prowadzi także badania nad długowiecznością na Uniwersytecie Stanforda. Jest współzałożycielem Longevity Forum oraz członkiem Komitetu Honorowego w Gabinecie Rządu Zjednoczonego Królestwa.

Lynda Gratton jest profesorem praktyk zarządzania w London Business School i członkinią Światowego Forum Ekonomicznego. Wielokrotnie umieszczano ją w czołowej 15 na liście Buisness Thinkers. W swoich badaniach zajmuje się rolą korporacji i przyszłością pracy.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 140x205

Liczba stron: 320

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-9267-3

Tłumaczenie: Anna Dorota Kamińska

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.