Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Ann Brashares

Nigdy i na zawsze

Tłumaczenie: Anna Gralak

Historia miłości przekraczającej granice czasu

Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niezliczoną ilość razy. Zapomniałem, ile dokładnie. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Ciągle szukam swojej ukochanej. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni.
Magiczna opowieść o szansach, jakie otrzymujemy od losu, i o tym, że nie można odkładać życia na później. Historia miłości przekraczającej granice czasu. Książka, która przywraca wiarę w przeznaczenie, w to, że na każdego z nas gdzieś ktoś czeka.   

Oprawa miękka

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 352

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-01-09

ISBN: 978-83-7515-198-5

Opracowanie graficzne: Tal Goretsky

Tytuł oryginalny: My Name is Memory

Tłumaczenie: Anna Gralak

Materiały o książce

„Publishers Weekly”

„Dla wielbicieli wrażliwości Nicholasa Sparksa i »Zaklętych w czasie«”.

„The New York Times”

„Prawdziwy romans!”

Recenzje

Gdy Twe imię to Pamięć...
55 25
Daniel żyje od ponad tysiąca lat. Umarł tyle razy, że już zapomniał, ile dokładnie. Za to pamięta o swojej ukochanej, której poszukuje w różnych wcieleniach i ma nadzieję, że ona też o nim nie zapomni... Ostatnio modnym tematem w książkach stała się reinkarnacja oraz poszukiwanie pokrewnych dusz. Czy kolejna powieść poruszająca ten temat może być ciekawa? Czy można napisać coś oryginalnego, wykorzystując ten sam wątek?
>>> czytaj więcej
Miłość ponad czasem
61 28
Miłość silniejsza niż śmierć, odporna na upływ czasu, dającą sens istnienia. Daniel żył wiele razy, w różnych epokach i wcieleniach, za każdym razem jego życie było inne, jedynie miłość do Lucy zawsze pozostawała niezmienna. Daniel ma niezwykłą pamięć, która powoduje, że rodzi się ze wspomnieniami poprzednich żyć. Lucy poznał w swoim pierwszym życiu i od tamtej chwili nie może o niej zapomnieć. Przez tysiące lat spotkał ją wiele razy, czasem było im dane spędzić ze sobą trochę czasu, ale ona nigdy go nie pamiętała, choć Daniel nigdy nie stracił nadziei, że kiedyś ona też sobie przypomni.
>>> czytaj więcej
O przeznaczeniu, błędach i kolejnych szansach
56 28
Nie ma na świecie wielu ludzi takich jak on, obdarzonych Pamięcią, będących świadomych tego, że żyli już wiele razy w różnych wcieleniach, zmieniając tylko ciała, a zachowując swoją duszę. Miewają sny zawierające wspomnienia z poprzednich istnień, dziwne nawyki i przyzwyczajenia, czują przywiązanie i tęsknotę za osobami, których nigdy nie spotkali. Jednocześnie nie podejrzewają nawet, z czym to wszystko jest związane, że elementem łączącym te zdarzenia jest nieśmiertelność wewnętrznego „Ja", które na przestrzeni wieków pozostaje niezmienne. Niektóre dusze są zupełnie nowe, po raz pierwszy egzystują na tym świecie, by potem z niego odejść. Inne żyją od tysięcy lat. Część z nich dokładnie pamięta swoje poprzednie wcielenia, rodziny i śmierci. Nie ma ich wiele, może kilka na całym świecie. Należy do nich Daniel.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.