Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Laura Hillenbrand

Niezłomny

Tłumaczenie: Anna Sak

Opowieść, która porwała miliony czytelników na całym świecie i stała się podstawą dla filmu

„Gdziekolwiek spojrzał, widział tylko wodę. Wokoło sunęły leniwe rekiny, ocierając się grzbietami o tratwę. Czekały”.

Tak rozpoczyna się historia Louisa Zamperiniego - chłopaka znikąd, który dzięki uporowi i determinacji wywalczył sobie miejsce w drużynie olimpijskiej. Zestrzelony nad Pacyfikiem przez 47 dni dryfował na oceanie, broniąc się zarówno przed kulami wroga, jak i szczękami wygłodniałych rekinów. Wyszedł zwycięsko ze starcia z psychopatycznym komendantem w obozie jenieckim i zdobył miłość kobiety, która wydawała się poza zasięgiem jego możliwości. A gdy było trzeba, potrafił pokonać nawet samego siebie…

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 154x235

Liczba stron: 440

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-11-07

ISBN: 978-83-240-1655-6

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: Unbroken: A World War II Story

Tłumaczenie: Anna Sak

Przeczytaj także

Kino z książki
Kino zawsze czerpało z literatury. Chodzi nie tylko o klasykę, ale również o literaturę faktu, biografie wyjątkowych postaci, które z książek trafiają wprost do kina. Przyjrzyjmy się kilku takim bohaterom.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Małgorzata Szejnert

„To co zdarzyło się Louie Zamperiniemu zdumiewa. Przekonałam się nie po raz pierwszy, że najbardziej nieprawdopodobne są historie prawdziwe”.

„New York”

To historia jedna na miliard... wydaje się stworzona po to, by wszyscy recenzenci mogli użyć wszystkich tych określeń, których na ogół unikają jak ognia: niesamowita, niezapomniana, pasjonująca, mrożąca krew w żyłach, inspirująca.

Niezłomny - zapowiedź książki Laury Hillenbrand
Małgorzata Szejnert o książce ”Niezłomny” Laury Hillenbrand

Recenzje

Niezwykła odyseja...
62 36
Siedem lat wytężonej pracy - godziny spędzone w archiwach i bibliotekach, setki rozmów, tysiące zadanych pytań. Drążenie, wyciąganie wspomnień, zdobywanie informacji ze wszelkich możliwych źródeł. Efekt? Książka totalna, biografia niesamowitego człowieka, kronika niezwykłych zdarzeń... Za trud i zaangażowanie włożone w tworzenie „Niezłomnego" należą się Laurze Hillenbrand ogromne brawa. Dokonała niemal niemożliwego - stworzyła biografię wielkiego człowieka, z bolesną dokładnością oddając wszystkie szczegóły jego trudnego losu.
>>> czytaj więcej
Fenomenalna biografia człowieka, o którym powinien usłyszeć cały świat
103 59
Nie sposób zauważyć, że tendencje na dzisiejszym czytelniczym rynku drastycznie się zmieniają. Coraz częściej i z coraz większą pasją sięgamy po biografie, wspomnienia i dzienniki. Z coraz większą intensywnością zatapiamy się w lekturze opowieści, które wydarzyły się naprawdę. Na szczęście, powoli odkrywamy, jak niezwykłe są historie z życia wzięte i odkładamy na bok to, co wytworem fantazji.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.