Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nie oglądaj się

Karin Fossum

Nie oglądaj się

Tłumaczenie: Ewa Bolińska-Gostkowska

W małym, cichym norweskim miasteczku, w którym wszyscy znają sekrety swoich sąsiadów, ginie kilkuletnia dziewczynka. Dzień później policja znajduje zwłoki młodej dziewczyny, Annie. Do obydwu spraw zostają wyznaczeni doświadczony inspektor Konrad Sejer i jego energiczny pomocnik Jakub Skarre. Czeka ich niezwykle trudne zadanie. Muszą rozszyfrować skomplikowane relacje między Annie a jej rodziną i znajomymi. Tylko w ten sposób poznają tajemnicę, którą znała ofiara, i przy okazji odkryją coś więcej niż tylko ślad zabójcy... Świat w powieściach Fossum to złożony mechanizm, w którym każdy element jest połączony z resztą. To, co dzieje się na powierzchni, zawsze ma swoją przyczynę w głębi. ”To porażająco prosta historia. Najstraszniejsze jest to, iż coś takiego może zdarzyć się wszędzie, nie tylko na dalekiej północy. Książka Karin Fossum atmosferą przypomniała mi trochę „Miasteczko Twin Peaks. Ta opowieść naprawdę wciąga...”
Marcin Dorociński, aktor teatralny i filmowy
 

Oprawa miękka

Format: A5 (126x205)

Liczba stron: 264

Data pierwszego wydania: 2008-09-11

ISBN: 978-83-240-1025-7

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: „Don't look back”

Tłumaczenie: Ewa Bolińska-Gostkowska

Recenzje

Życie jest przewrotne
79 44
Cóż, jestem wielbicielką literatury Mankella, komisarz Wallander i jego postać na trwałe zapisał się w mojej wyobraźni, dlatego też zachęcona porównywaniem książek Karin Fossum do książek Mankella - sięgnęłam po jej książki. "Nie oglądaj się" jest książką, którą poleciłabym do przeczytania na majówce, zagryzając jabłkiem i siedząc na słonecznej polanie - jest wspaniałym urozmaiceniem czasu.
>>> czytaj więcej
Nietuzinkowy kryminał
76 43
Co można powiedzieć o "Nie oglądaj się"? Na pewno to, że nadaje się do ekranizacji (powstał już w Norwegii serial o przygodach inspektora Sejera, ale to nie to...) Gdyby ktoś nakręcił pełnometrażowy film na podstawie "Nie oglądaj się", byłby to bez wątpienia hit kinowy. Na razie jednak musimy zadowolić się książką, która jest kryminałem nietuzinkowym.
>>> czytaj więcej
Nic nie jest takie, jakim się wydaje
70 41
Kryminał "Nie oglądaj się" autorstwa Karin Fossum to prawdziwa perełka wśród literatury swego gatunku. Tajemnicze zaginięcie dziewczynki sprawia, że małe miasteczko zostaje postawione w stan alarmu. Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Drugie dno to dopiero preludium do trzeciego i kolejnych...
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.