Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Julie Kibler

Nasze szczęśliwe dni

Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska

Idealna powieść dla fanów "Służących" Kathryn Stockett i "Pamiętnika" Nicholasa Sparksa

Kiedy Isabelle miała siedemnaście lat, zakochała się wbrew rodzinie i panującym zwyczajom. W latach 30. XX wieku takie uczucie było nie tylko zakazane, ale i niebezpieczne. Isabelle jednak nie chciała kierować się rozsądkiem. Robert był miłością jej życia.
Teraz, po latach, Isabelle musi powrócić w rodzinne strony. W podróży towarzyszy jej fryzjerka Dorrie. W miarę jak kobiety coraz bardziej się zaprzyjaźniają, Isabelle wyjawia tajemnice ze swojej młodości...

Wydanie kieszonkowe

Format: 118x168

Liczba stron: 448

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2013-04-15

ISBN: 978-83-240-2356-1

Tytuł oryginalny: Calling me home

Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska

Recenzje

Różnice klasowe
17 15
Na okładce książki widnieje opis "dla fanów "»Służących« i »Pamiętnika«", co mnie niezwykle zaciekawiło. „Służące" jak wiadomo opowiadają o czarnoskórej służbie, natomiast "Pamiętnik" jest to historia miłosna dziejąca się w pierwszej połowie XX wieku. Takie połączenie wydawało mi się bardzo ciekawe, dlatego bardzo chciałam ją przeczytać. Zwłaszcza, że na okładce jest rekomendacja Sarah Jio, którą uwielbiam.
>>> czytaj więcej
Miłość ponad wszystko
26 18
„Historia, która chwyta za serce już od pierwszej strony i nie puszcza aż do samego końca".
Właśnie ta rekomendacja Sarah Jio, jednej z moich ulubionych pisarek skłoniła mnie do sięgnięcia po powieść Julie Kibler „Nasze szczęśliwe dni". Dotychczas nie znałam twórczości tej Autorki, ale coś mi mówiło, że powieść zrobi na mnie wrażenie. Czy intuicja dobrze mi podpowiadała?
>>> czytaj więcej
Miłość a rasowe uprzedzenia
25 21
"Nasze szczęśliwe dni" to książka napisana przez Julie Kibler, powieść łączy w sobie teraźniejszość i przeszłość. Główna bohaterka, Isabelle, już jako staruszka powraca w rodzinne strony, w podróży towarzyszy jej Dorrie - czarnoskóra fryzjerka. I jak się okazuje - będzie to bardzo sentymentalna podróż, w której Isabelle wyjawia historię swojej miłości. Opowiada o prawdziwej miłości godnej poświęceń, o miłości wbrew panującym zasadom i wbrew rodzinie, o miłości zakazanej i niebezpiecznej, o miłości pełnej cierpienia, o miłości białej kobiety i czarnego mężczyzny.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.