Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Witold Szabłowski , Izabela Meyza

Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem

Co dziś rzucili?... czyli podróż do przeszłości. Przystanek PRL

Kolejki po girlandy papieru toaletowego, „Brutal” obok „Pani Walewskiej”, rodzinna podróż maluchem do Bułgarii. Czasy, w których panie nosiły trwałą, a panowie „męski zwis”, dobrze znamy z filmów Barei albo przeżyliśmy na własnej skórze... Ale warto spojrzeć na nie w zupełnie inny sposób.

Dwójka dziennikarzy, Iza i Witek, postanowili na pół roku przenieść się do rzeczywistości przełomu lat 1981/1982. Zamieszkali w bloku z wielkiej płyty, zrezygnowali z Internetu i komórek, a po Warszawie jeździli fiatem 126p. Dziecku wręczyli zabawki pamiętające czasy Jaruzelskiego, a w ich kuchni zagościły dania polecane przez kultową „Przyjaciółkę”.

Po co to wszystko? Autorzy sprawdzili czym różni się współczesne życie od tego sprzed trzech dekad. Zabrali nas w sentymentalną podróż, przyjrzeli się absurdom PRL-u, ale przede wszystkim szukali odpowiedzi na pytanie, czy dziś żyje się nam lepiej.


Szukasz pomysłu na prezent? Polecamy kolekcjonerskie zawieszki zapachowe dla miłośników PRL'u


Zobacz jak je otrzymać

Oprawa miękka

Format: 140x205mm

Liczba stron: 316

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2012-09-17

Rok wydania: 2012

Materiały o książce

Sylwia Chutnik

”Uśmiałam się, wzruszyłam i współczułam w jednym momencie. Są tu i kemping w spłowiałym namiocie, i kartoflane ciasto, i historyjki z Donaldów, i kombinowane mięso spod lady. Ale wyprawa nie kończy się na sentymentalnym wzdychaniu do „kiedyś”. Autorzy zadają sobie i nam pytanie, gdzie popełniliśmy błąd opierając całe swoje życie kontakcie przez na SMS-y i na kremie na rozstępy”

Wojciech Orliński

”Dla mnie najgoręcej wyczekiwana premiera roku 2012. Wyprawa do PRL to taki survival, że książki Beara Gryllsa o przetrwaniu w dżungli czy na Antarktydzie będą w porównaniu z nią mdłe i pozbawione napięcia.”


Autorzy Witold Szabłowski i Izabela Meyza opowiadają, jak postanowili na pół roku przenieść się do rzeczywistości przełomu lat 1981/1982

Recenzje

Odległa planeta
66 42
Na każdej stronie tej książki odkrywałam coś nowego! Niby nasz kraj, rzeczywistość mojego dzieciństwa, a jednak dla mnie - całkiem odległa planeta!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.