Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Małgorzata Czyńska

Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów

BYŁY NATCHNIENIEM NAJWIĘKSZYCH ARTYSTÓW. ONI ZAPEWNILI IM NIEŚMIERTELNOŚĆ. OBRAZY JEDNAK NIE MÓWIĄ O TYCH KOBIETACH WSZYSTKIEGO…

„Malowałam królów i prostytutki – mówiła Tamara Łempicka, jedna z największych polskich malarek – tych, którzy są dla mnie inspiracją i powodują, że czuję wibracje”.

Dora Maar, spytana o obrazy ukochanego, powiedziała po śmierci artysty: „Być może na ścianach w galerii byłyby warte pół miliona. Na ścianach kochanki Picassa mają dodatkową, historyczną wartość”.

Gdy żona Vermeera sprzedawała piekarzowi ostatnie obrazy męża, by wyżywić ósemkę swoich dzieci, od dawna już nie miała słynnych kolczyków, które widnieją między innymi na obrazie „Dziewczyna z perłą”.

Samobójstwa z miłości, wielkie namiętności i okrutne zdrady. Rodzinne tajemnice, o których się nie mówi. Historie kobiet z obrazów są zaskakujące i do bólu prawdziwe. Ludzkie. Często pełne ciepła. Czasem tragiczne. Zawsze fascynujące.
Za każdym obrazem, który podziwiamy, kryje się prawdziwe życie. Pełne pasji, erotyzmu i oddania malarstwu.

Niezwykłe osobowości, femmes fatales, kobiety wyzwolone, muzy. To nie przypadek, że właśnie one pozowały do najsłynniejszych obrazów. Wszyscy znamy ich twarze. Czas poznać ich losy.

Oprawa twarda

Format: 158x225

Liczba stron: 288

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2014-09-08

ISBN: 978-83-240-3026-2

Przeczytaj także

Sekretne życie muz

Poznaj historie kobiet z najsłynniejszych obrazów Klimta i Modiglianiego. Artykuł inspirowany książką Małgorzaty Czyńskiej w listopadowym "Twoim Stylu".


>>> czytaj więcej
Trwa głosowanie w konkursie „Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów”
Do 1 października można oddawać głosy na stylizacje zainspirowane kobiecym portretem. Impulsem do zabawy stała się książka Małgorzaty Czyńskiej.
>>> czytaj więcej
Autorka „Najpiękniejszych” w Krakowie
Spotkanie z Małgorzatą Czyńską odbędzie się w niedzielę, 14 września o godz. 14.30 w gmachu głównym Muzeum Narodowego. Zapraszamy!
>>> czytaj więcej
Małgorzata Czyńska w Warszawie
Jaką cenę za nieśmiertelność zapłaciły kobiety z najsłynniejszych obrazów? Odpowiedź usłyszymy 10 września o godz. 18 na spotkaniu z autorką książki Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów.
>>> czytaj więcej
Stań się „Najpiękniejszą” i wygraj!
Weź udział w konkursie na stylizację inspirowaną dowolnie wybranym kobiecym portretem, zrób zdjęcie i wygraj powieść Najpiękniejsze. Kobiety z obrazu.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Czyńską
Ciekawostki historyczne

Głośne procesy o czary i herezje prowadzone przez Święte Oficjum. Strach, tortury i bestialstwo w imię jedynej właściwej doktryny. To było możliwe tylko w epoce ciemnoty i przesądów, prawda? Na pewno nie w wieku postępu, maszyn i świateł? Nic bardziej mylnego! („Nikt się nie spodziewa hiszpańskiej inkwizycji… w XIX wieku!"). Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.