Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Wisława Szymborska

Najlepiej w życiu ma Twój kot. Listy

Niepublikowane listy niezwykłej pary

"Najlepiej w życiu ma Twój Kot, bo jest przy Tobie" – pisze z Zakopanego przyszła Noblistka Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza. To po jego śmierci powstanie słynny wiersz "Kot w pustym mieszkaniu".

Nie byli typową parą – spędzili ze sobą ponad dwadzieścia lat, ale nigdy razem nie zamieszkali. "Byliśmy końmi, które cwałują obok siebie" – mówiła.

W chwilach rozłąki zawsze pisali do siebie listy. Listy zabawne, liryczne, miłosne. Znajdziemy w nich i intymne wyznania i ceny cielęciny czy jajek, refleksje nad własnym warsztatem pisarskim i nad twórczością kolegów, opowieści o rodzinie i przyjaciołach.

Mistrzowsko napisane, pełne tęsknoty i czułości pozwalają wniknąć w wyjątkowe uczucie łączące dwoje ludzi, którzy – jak o nich mówiono - nawet jeśli stali do siebie plecami, cały czas patrzyli sobie w oczy.

Oprawa twarda

Format: 144x205

Liczba stron: 416

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-10-24

ISBN: 978-83-240-4361-3

Przeczytaj także

Zapraszamy do Szczebrzeszyna!
W niedzielę 6 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017. Hasłem trzeciej edycji Festiwalu będzie „Cała nadzieja w literaturze", a patronami tegorocznej imprezy zostali Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.
>>> czytaj więcej
WISŁA wa SZYMBORSKA czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
W środę 17 maja z okazji Roku WISŁY 2017 Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Wydawnictwa Znak oraz a5, Entropia Słowa oraz Kino Atlantic zapraszają na wieczór poezji, limeryków, listów i wyklejanek „WISŁA wa SZYMBORSKA czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa".
>>> czytaj więcej
Wyklejanki Wisławy Szymborskiej w Myślenicach
W lutym Muzeum Dom Grecki w Myślenicach zaprasza do oglądania twórczości wybitnej poetki, prezentowanej na wystawie udostępnionej przez Fundację Wisławy Szymborskiej
>>> czytaj więcej
Wystartowała II edycja plebiscytu „Książka Roku 2016 Lubimyczytać.pl".
Do końca lutego możecie głosować w plebiscycie jednego z największych literackich portali, lubimyczytac.pl. O tytuł Książki Roku 2016 ubiega się ponad 260 wydanych w zeszłym roku publikacji, w tym aż 24 z naszego wydawnictwa.
>>> czytaj więcej
Wystawa i spotkanie w Kamienicy Szołayskich
W sobotę 10 grudnia - dokładnie w rocznicę odebrania Nagrody Nobla w Sztokholmie przez Wisławę Szymborską - Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają do Kamienicy Szołayskich na spotkanie oraz wystawę zdjęć z uroczystości wręczenia Nobla poetce.
>>> czytaj więcej
„Najlepiej w życiu ma Twój kot" - spotkanie w Krakowie
W czwartek 8 grudnia zapraszamy do krakowskiego MOCAK-u na spotkanie poświęcone korespondencji Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza zebranej w wydanej właśnie książce „Najlepiej w życiu ma Twój kot. Listy".
>>> czytaj więcej
Najlepiej w życiu ma Twój kot
W październiku w Znaku ukażą się niepublikowane dotąd listy niezwykłej pary - Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza. Dziś możecie przeczytać fragment książki „Najlepiej w życiu ma Twój kot".
>>> czytaj więcej
Nieprzeciętna historia miłosna
Kilkadziesiąt listów, pocztówek i karteczek, przepełnionych intymnością, humorem i grą językową, a w nich mnóstwo uczuć, opinii, obietnic, pragnień oraz refleksji.
>>> czytaj więcej
Zasadzimy Akację Wisławy Szymborskiej
Minęło już dwadzieścia lat od uhonorowania Wisławy Szymborskiej przez Akademię Szwedzką najbardziej prestiżowym wyróżnieniem świata literackiego. Niemal dokładnie siedem lat po zasadzeniu Dębu Miłosza w jego sąsiedztwie w ogrodzie Znaku posadzona zostanie Akacja Wisławy Szymborskiej.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.