Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Richard Paul Evans

Najcenniejszy dar

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Czy wiesz, co zostało ofiarowane jako pierwszy bożonarodzeniowy podarunek?

Tuż przed Bożym Narodzeniem Richard z żoną i córeczką wprowadzają się do starej rezydencji, by opiekować się mieszkającą tam staruszką Mary. Pewnej nocy pisarza budzi piękna melodia. Poszukując źródła tajemniczych dźwięków, Richard trafia na strych, gdzie odkrywa zakurzoną, rzeźbioną skrzynkę, pełną starych miłosnych listów, naznaczonych śladami łez. Kto był ich autorem? Do kogo były adresowane? Ta zagadka będzie nurtować autora wraz z pytaniem zadanym przez Mary: co było pierwszym darem ofiarowanym na Boże Narodzenie? 

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 116x168 mm

Liczba stron: 128

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-2306-6

Opracowanie graficzne: Marta Szmyd (Mill Studio)

Tytuł oryginalny: The Christmas Box

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Materiały o książce

Richard Paul Evans o swojej książce

„Najcenniejszy dar to opowieść, którą spisałem dla swoich córek, jako wyraz mojej miłości. Mimo że często mówiłem im, że je kocham, nie byłem pewny, czy potrafią zrozumieć głębię tego uczucia”.

Richard Paul Evans specjalnie dla polskich czytelników

Recenzje

Zachwycająca fabuła
18 17
Przeczytałam kilka książek pisarza Evansa i jestem zachwycona. Książki te zachwycają swoją fabułą, zaczynasz książkę i natychmiast znajdujesz się w świecie, który jest prawie realny po przeczytaniu Najcenniejszego daru byłam bardzo wzruszona, oczywiście spłakałam się i chociaż od "przeżycia" fabuły tej powieści minęło parę miesięcy ta książka głęboko pozostała w mej pamięci.
>>> czytaj więcej
Żeby zrozumieć
67 36
Kilka dni przed Wigilią Bożego Narodzenia wzięłam do ręki książkę Richarda Paula Evansa „Najcenniejszy dar", jak talizman na szczęście. Autora książki znałam już z wcześniejszych powieści. Po części wiedziałam, co mnie czeka, a okres przedświąteczny sprzyja refleksom. Kiedy wszyscy jeszcze w domu spali, pijąc kawę, nie wiedziałam, kiedy minęło te 128 stron. Książka nie jest obszerna a trzykrotnie doprowadziła mnie do łez.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.