Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Jochen Böhler

Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce

Tłumaczenie: Dariusz Salamon

Kampania wrześniowa po raz pierwszy z niemieckiej perspektywy!

Przyzwyczailiśmy się myśleć o początku II wojny światowej jako o „naszej wojnie”. Wrzesień 1939 to wojna obronna, bohaterska walka, pierwszy akt zbrojnego oporu przeciw Hitlerowi. Obraz prawdziwy, ale w każdej wojnie są przecież dwie strony.
Jochen Böhler pokazuje kampanię wrześniową z perspektywy naszych wrogów. Książka obala mity narosłe wokół wybuchu II wojny światowej i odpowiada na wiele pytań. Czy naprawdę wszyscy Niemcy jej chcieli? Czy byli pewni zwycięstwa? Dlaczego zwykli niemieccy żołnierze tak brutalnie traktowali ludność cywilną?
Najazd 1939 to rzetelna wiedza historyczna i pasjonująca lektura w jednym.

Oprawa twarda

Format: 158x225

Liczba stron: 344

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania: 2011-08-22

ISBN: 978-83-240-3418-5

Tytuł oryginalny: Der Uberfall

Tłumaczenie: Dariusz Salamon

Przeczytaj także

Jak doszło do niemieckiej napaści na Polskę?
Wydawnictwo Znak Horyzont wznawia bestsellerową książkę niemieckiego historyka Jochena Böhlera „Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce".
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

Ciekawostki historyczne

Byli rozstrzeliwani, wysadzani w powietrze, paleni żywcem w stodołach. O kim mowa? O polskich żołnierzach wziętych do niewoli we wrześniu 1939 roku. Chroniły ich konwencje haskie, ale Niemcy nic sobie z tego nie robili, dopuszczając się najgorszych zbrodni. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Napisałeś w internecie o zbrodniach nazistów albo nazistowskich obozach koncentracyjnych? Spotkałeś się z natychmiastową falą krytyki, bo przecież nigdy nie było żadnych nazistów i to wszystko Niemcy? Nie martw się, to Ty miałeś rację. A ci którzy cię zbesztali, bezwiednie robią przysługę sługusom Hitlera oraz potomkom jego nigdy nie osądzonych wyznawców. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Partnerzy


Recenzje

Kampania wrześniowa oczami Niemca
111 54
1 września 1939 roku przyniósł nową rzeczywistość, malowaną przez trwogę, cierpienie, lęk i śmierć. Jeszcze wtedy nikt nie wiedział, że prawdziwymi ofiarami tego konfliktu staną się zwykli ludzie - upokorzeni, odarci z prawa do jakiejkolwiek obrony i pozbawieni godności człowieka.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.