Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Nad przepaściami wiary

ks. Wacław Hryniewicz OMI

Nad przepaściami wiary

Książka jednego z najwybitniejszych współczesnych teologów

„W swoim życiu szukam teologii bardziej wyrozumiałej, bardziej ludzkiej, bliższej doświadczeniu ludzi. Boję się teologii wpędzającej ludzi w rozpacz, serwującej ludziom beznadzieję, trwogę, lęk przed Bogiem. Boję się teologii lamentującej nad ludzkimi grzechami, osądzającej ludzi i nie mającej dla nich słów pocieszenia. (...) Jeżeli chodzę nad przepaściami wiary, to unoszą mnie nad nimi skrzydła nadziei. Ona mówi: Bóg jest większy niż nasza wiara”.

Tak o swojej pracy i swoich poszukiwaniach mówi ks. Wacław Hryniewicz, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów. Książka Nad przepaściami wiary to zapis rozmowy, którą z Ks. Prof. Hryniewiczem przeprowadzili Elżbieta Adamiak i Józef Majewski.

Oprawa twarda

Format: 145 × 211 mm

Liczba stron: 360

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2002-01-09

Przeczytaj także

Zmarł o. Wacław Hryniewicz
Wybitny polski teolog, niestrudzony głosiciel „nadziei zbawienia dla wszystkich", zaangażowany w ekumeniczne zbliżenie Kościoła zachodniego i wschodniego - o. Wacław Hryniewicz zmarł we wtorek 26 maja w szpitalu w Lublińcu.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Zanurzć się w Słowie
63 31
Zanim przeczytałem wywiad-rzekę z księdzem Wacławem Hryniewiczem, tkwiłem w przekonaniu, że to bardzo kontrowersyjna postać - obrazoburczy wojownik, głoszący tezy, na które "dobry" katolik nie może się w żaden sposób zgodzić. Cóż - byłem w błędzie. Zdarza się.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.