Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Na szczycie stromej góry. Opowieści o transplantacjach

Dariusz Kortko, Judyta Watoła

Na szczycie stromej góry. Opowieści o transplantacjach

Książka Dariusza Kortki i Judyty Watoły to lektura niezwykła i bardzo potrzebna w chwili, gdy polska transplantologia przeżywa kryzys. To wzruszające a zarazem ciekawe historie ludzi, którzy przeszli transplantacje różnych organów, opowieści ich rodzin oraz lekarzy - często zmuszonych do trudnych decyzji. Książka zawiera też informacje o historii transplantologii w Polsce, wiele ciekawostek, a także fotoreportaż z przeszczepu wątroby. Autorzy przeprowadzili wiele rozmów ze sławami polskiej medycyny, między innymi z profesorem Zbigniewam Religą, z księdzem bioetykiem Piotrem Morcińcem oraz socjolog Katarzyną Kowal. Dzięki temu chcieli pokazać problem transplantacji z różnych perspektyw. Opisali także dramatyczne historie dawców organów oraz ich rodzin. Na szczycie stromej góry  to przejmujący reportaż, który na pewno przyczyni się do pozytywnego postrzegania kwestii przeszczepów w polskim społeczeństwie.   Dariusz Kortko jest redaktorem naczelnym katowickiego wydania „Gazety Wyborczej”, współautorem książki rozmów z lekarzami Dobry zawód. Judyta Watoła jest dziennikarką katowickiej „Gazety Wyborczej”.

Oprawa miękka

Format: S6 124x195

Liczba stron: 176

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2008-10-20

ISBN: 978-83-240-1045-5

Opracowanie graficzne: Maria Gromek

Recenzje

Lekarstwo dla wątpiących
78 22
Dariusz Kortko i Judyta Watoła, dwoje dziennikarzy, oddali nam w ręce publikację niecodzienną. Książka bowiem traktuje o kwestii z zakresu medycyny - o transplantologii, lecz wcale nie jest skierowana do lekarzy. Czytelnicy mogą zobaczyć, jak szerokie kręgi zatacza problematyka i dostrzec, że ta ścisła dziedzina medyczna rozciąga się także na kwestie społeczne, psychologiczne, etyczne.
>>> czytaj więcej
W tej walce nie ma przegranych
57 22
Transplantacje? Co mnie to może obchodzić - pomyślałam chwytając książkę w dłonie. Znowu smutne historie o ludzkim nieszczęściu i próba przekonania mnie, jak nam wszystkim jest źle i niedobrze, a na świecie coraz mniej empatii i współczucia. Nie potrzebuję kolejnych opowieści, które będą pogłębiały moją świadomość otaczającego nas fatalizmu. Nie, dziękuję!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.