Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Michaił Bułhakow

Mistrz i Małgorzata

Tłumaczenie: Leokadia Anna Przebinda, Grzegorz Przebinda, Igor Przebinda

Nowy przekład powieści wszech czasów

"Mistrz i Małgorzata" to nie tylko jedna z najważniejszych powieści XX wieku, ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń.

Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. Po 50 latach od ukazania się książki Grzegorz Przebinda wraz z żoną Leokadią i synem Igorem udowadniają swym nowym tłumaczeniem, że to nieprawda. Odkrywają kolejne warstwy fascynującej historii, rozwiewają wątpliwości i polemizują z poprzednimi przekładami. Oferują nowy klucz do odczytania tej wielkiej księgi, przybliżając ją współczesnemu czytelnikowi. To prawdopodobnie pierwszy przypadek, gdy przypisy czyta się z równą fascynacją co tekst samej powieści.

Michaił Bułhakow – człowiek o wielu twarzach: lekarz frontowy, aktor, dziennikarz, ale przede wszystkim genialny pisarz. Nad swoim największym dziełem – Mistrzem i Małgorzatą – pracował przez 12 lat. Chociaż druku nie doczekał, to w chwili wydania powieści z dnia na dzień zyskał nieśmiertelność.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 544

Wydanie: n-te

Data pierwszego wydania: 2016-10-24

ISBN: 978-83-240-4334-7

Tłumaczenie: Leokadia Anna Przebinda, Grzegorz Przebinda, Igor Przebinda

Przeczytaj także

Czytam, więc nie śpię
Czytać można wszędzie. Czytać można zawsze. Czytać można przez 24 godziny bez przerwy! Księgarnia Autorska zaprasza na wyjątkowe wydarzenie na Warszawskich Targach Książki.
>>> czytaj więcej
Dorwać Mistrza i Małgorzatę
W czwartek 9 marca Wydawnictwo Znak zaprasza na 19. spotkanie z cyklu „Dorwać Mistrza", w którym udział wezmą tłumacze „Mistrza i Małgorzaty", czyli demoniczno-filologiczny klan Przebindów: Leokadia Anna Przebinda, Grzegorz Przebinda, Aneta Przebinda, Igor Przebinda oraz goście: Anna Dymna, Ewa Wojdyłło, Maciej Bieniasz.
>>> czytaj więcej
Mistrzowskie czytanie!
Teatr Scena, Agencja Artystyczna Acoustic oraz Wydawnictwo ZNAK zapraszają na „Mistrzowskie czytanie" z udziałem Wiktora Zborowskiego. Podczas spotkania usłyszymy w znakomitej interpretacji fragmenty "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa, powieści uznanej za jedno z najwybitniejszych dzieł światowej literatury.
>>> czytaj więcej
Hollywood przygotowuje się do ekranizacji „Mistrza i Małgorzaty"
Producentki Swietłana Migunowa-Dali i Grace Loh zapowiedziały, że chcą zrobić film z budżetem między 50 a 100 milionów dolarów.
>>> czytaj więcej
Najlepsze powieści pod choinkę!
Dziś kolejne propozycje książek, które będą wspaniałymi prezentami pod choinkę. Zobaczcie, jakie powieści sprawią radość Waszym bliskim!
>>> czytaj więcej
O „Mistrzu i Małgorzacie" w Krakowie
W czwartek 15 grudnia zapraszamy do krakowskiej kawiarni Cheder na spotkanie poświęcone kongenialnemu tłumaczeniu Mistrza i Małgorzaty.
>>> czytaj więcej
O nowym przekładzie "Mistrza i Małgorzaty" w Krośnie
W poniedziałek 5 grudnia w Krośnie odbędzie się spotkanie z Anną Przebindą, Grzegorzem Przebindą i Igorem Przebindą poświęcone kongenialnemu tłumaczeniu „Mistrza i Małgorzaty".
>>> czytaj więcej
O przekładzie „Mistrza i Małgorzaty" w Toruniu
W piątek 25 listopada zapraszamy do Torunia na premierę nowego przekładu "Mistrza i Małgorzaty" i spotkanie z rodziną Przebindów, która podjęła się nowego tłumaczenia.
>>> czytaj więcej
Nowe tłumaczenie - klucz do zrozumienia tajemnicy „Mistrza i Małgorzaty"
Z rodziną Przebindów - autorami trzeciego tłumaczenia - rozmawia Maria Makuch.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.