Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Maciej Mϋller , Tomasz Ponikło

Miłość z odzysku. Nowy związek - jak żyć w Kościele?

Czy rozwód musi oznaczać rozstanie z Kościołem?
Oto pierwszy praktyczny poradnik dla katolików po rozwodzie!
W Polsce rozpada się już co czwarte małżeństwo. Jednocześnie w sądach biskupich pojawia się coraz więcej wniosków o uznanie nieważności małżeństwa. Wielu ludzi dopiero po rozwodzie spotyka prawdziwą miłość. I właśnie wówczas rozpoczyna się ich dramat, ponieważ w świetle nauczania Kościoła, małżeństwo zawiera się raz na całe życie. Co zatem proponuje Kościół dla rozwiedzionych katolików?Z pomocą przychodzi Miłość z odzysku. Praktyczny poradnik poruszania się w gąszczu procedur związanych z procesem o unieważnienie związku oraz próba połączenia nauki Kościoła z doświadczeniem duszpasterzy. To książka, która wyjaśnia istotę małżeństwa, przestrzega przed popełnieniem wielu błędów i pomaga w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.Miłość z odzysku to także poruszające historie ludzi, którzy żyjąc w drugim związku nie mogą przyjmować Komunii Świętej i czują się wyrzuceni na margines Kościoła. To opowieść o ich walce o to, by na nowo odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie wierzących. Pytanie tylko, czy ich głos ma szansę zmienić stanowisko Kościoła?  
   ”O problemach Kościoła ze związkami niesakramentalnymi - i nawzajem - napisano już wiele. Książka Mϋllera i Ponikły wyróżnia się umiejętnym połączeniem różnych poziomów refleksji. Są tu: przejmujące świadectwa osób żyjących w takiej sytuacji, które na różne sposoby szukają swego miejsca w Kościele; mądre wskazówki duszpasterzy dobrze znających zarówno ludzkie słabości, jak i wielkość naszego powołania; kompetentne omówienie sporów teologicznych, jakie toczą się na ten temat w ostatnich latach.
Ta książka przynosi wiele pytań i - to zaleta! - nie daje gotowych odpowiedzi. Pozwala za to doskonale zrozumieć, dlaczego tak trudno w tej sprawie o proste rozwiązania - co przyznał sam Benedykt XVI”. Zbigniew Nosowski
Redaktor naczelny miesięcznika ”Więź”   Patronat medialny  

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 144x205

Liczba stron: 220

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2010-03-08

ISBN: 978-83-240-1309-8

Opracowanie graficzne: Marta Szmyd (Mill Studio)

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.