Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miesięcznik Znak, numer 682 (marzec 2012)

Miesięcznik Znak, numer 682 (marzec 2012)

O przyszłości mediów debatują: Zygmunt Bauman, Wiesław Godziec, Marcin Król, Nic Newman, Aleksander Smolar, Andrzej Stankiewicz.

Czym jest edukacja seksualna? Czym różni się od wychowania do życia w rodzinie? Co przemawia za wprowadzeniem jej obowiązkowo do szkół? Jakie rodzi obawy? Na pytania o edukację seksualną w szkołach odpowiadamy w marcowym „Temacie Miesiąca”.  

Wiarygodność informacji, presja czasu, ilość produkowanych treści, wykorzystanie potencjału dziennikarstwa oddolnego, nowe relacje miedzy mediami a władzą oraz sposoby ich finansowania to najbardziej aktualne problemy i wyzwania współczesnego dziennikarstwa. O przyszłości mediów debatują: Zygmunt Bauman, Wiesław Godziec, Marcin Król, Nic Newman, Aleksander Smolar, Andrzej Stankiewicz. „Nauka jest zaczarowana przez płytkość i zniekształcenie codziennych ujęć - mówi ks. Michał Heller - Nie dotyczy to tylko ludzi niewykształconych. Nauka ma wielki autorytet, ale jest też wielką nieznajomą. Bardzo niewiele osób w społeczeństwie wie, czym ona tak naprawdę jest”. O zaczarowaniu świata przez nauki piszemy w „Ideach”. Na zakończenie numeru wspomnienie o Václavie Havlu, podsumowanie ubiegłorocznego Kongresu Tischnerowskiego, „Kilka uwag o współczesnym reportażu”. A także recenzje m.in. ksiązki Andrzeja Romanowskiego Wielkość i upadek „Tygodnika Powszechnego” oraz Jacques Le Goff Średniowiecze i pieniądze.        

Oprawa miękka

Liczba stron: 128

Data pierwszego wydania: 2012-03-01

ISBN: 0044-488X

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.