Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mistyka nadwiślańska. Miesięcznik Znak, numer 661 (czerwiec 2010)

Mistyka nadwiślańska. Miesięcznik Znak, numer 661 (czerwiec 2010)

Zaprenumeruj „Znak”   „Co łączy Adama Chmielowskiego, Faustynę Kowalską, Karola Wojtyłę i Józefa Tischnera?” - pytanie postawione w redakcyjnym wstępie wprowadza czytelnika w temat przewodni czerwcowego „Znaku”: wysunięty przez Pawła Taranczewskiego postulat istnienia specyficznej formy duchowości, nazwanej przezeń „mistyką nadwiślańską”. O tym, gdzie - czasem w odległych od Krakowa rejonach Polski - można wytropić jej ślady, rozmawiają autorzy numeru: ks. Grzegorz Ryś, Karol Tarnowski, Sara Serafinowicz, o. Piotr Rostworowski i Józef Maciejowski. Jest szansa, że dyskusja zapoczątkuje systematyczną refleksję nad tym ważnym wymiarem polskiej religijności.
W dalszej części numeru polecamy m.in. optymistyczną rozmowę z legendarnym dziennikarzem muzycznym Jerzym Skarżyńskim, który wspomina m.in. początki swoich związków z rockiem, mówi też o zmianie w podejściu do muzyki, która nastąpiła na przestrzeni ostatnich dekad, a także o trudnościach jakich w czasach PRL przysparzała rodzimym rockmanom władza ludowa.
Trzy tygodnie po katastrofie pod Smoleńskiem redaktorzy „Znaku” rozmawiali też z psychiatrą i terapeutą Bogdanem de Barbaro o tym, co działo się z Polakami i ich psychiką w okresie żałoby narodowej, a także o niechlubnej roli jaką w tym czasie odgrywały media. Ponadto w numerze - jak co miesiąc - reportaż, refleksje i dużo o książkach.  

Oprawa miękka

Format: 179 x 252 mm

Liczba stron: 163

Data pierwszego wydania: 2010-06-01

ISBN: 0044-488x

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.