Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Polska i Rosja. Czy możliwy koniec „zimnej wojny”? Miesięcznik ZNAK, numer 659 (kwiecień 2010)

Polska i Rosja. Czy możliwy koniec „zimnej wojny”? Miesięcznik ZNAK, numer 659 (kwiecień 2010)

Zaprenumeruj „Znak”   „To nie jest kolejny numer o historii”, zastrzega Michał Bardel w redakcyjnym wstępie. „W kwietniowym „Znaku” wybiegamy myślą w przyszłość, marząc o czymś, czego chcielibyśmy doczekać się jak najszybciej: o pojednaniu między naszymi narodami”.
Do rozmów i rozmyślań na temat tego pojednania nadarza się okazja szczególna: w uroczystościach towarzyszących przypadającej w kwietniu 70. rocznicy zbrodni katyńskiej po raz pierwszy w historii uczestniczyć będą wspólnie politycy z Warszawy i Moskwy.
O niezwykłej szansie dla wzajemnych relacji, którą przynosi nam bieżący rok, mówi w rozmowie z Marcinem Żyłą Adam D. Rotfeld, współprzewodniczący polsko-rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych. Temat miesiąca uzupełniają analizy pióra Siergieja Magariła i Aleksandra Wawrzyńczaka, bez stereotypów (i nie tylko z polskiej perspektywy) przedstawiające czytelnikom „nową Rosję”.
Ale w tym numerze - nie tylko o Rosji. W niezwykle kojącej rozmowie z Łukaszem Tischnerem s. Małgorzata Chmielewska opowiada o tym, jak dzielić się pięknem i w ten sposób poprawiać świat. Z kolei Kazimierz Bem przybliża postać niezwykłego pastora z Yale, Billa Coffina - głos szczególnie ważny w dniach niesprzyjających autorytetowi duchownego.
A poza tym - jak zwykle - dużo, dużo o książkach.

Oprawa miękka

Format: 179 x 252 mm

Liczba stron: 147

Data pierwszego wydania: 2010-04-01

ISBN: 0044-488X 04

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.