Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Spór o Jezusa. Tajemnica ukryta w historii. Miesięcznik ZNAK numer 647

Spór o Jezusa. Tajemnica ukryta w historii. Miesięcznik ZNAK numer 647

Czy Chrystus wiary, Bóg w ludzkim ciele, o którym mówi teologia chrześcijańska, to jest ten sam Żyd z Nazaretu, syn cieśli, nauczający w synagogach Galilei i Judei?
Historyczne badania nad życiem Jezusa nie zawsze ukazują nam tę postać w zgodzie z oficjalną nauką Kościoła. Czy istnieje zatem możliwość dotarcia do Jego czysto ludzkiej historii? Czy da się ją opisać inaczej niż przez pryzmat Zmartwychwstania? Czy Jezus Chrystus miał od początku świadomość swojej boskości?
W kwietniowym „Znaku” podejmujemy dyskusje, której domagają się pytania historyków i niektórych biblistów - współcześnie stawiane coraz mocniej i coraz głośniej w ramach tzw. trzeciego poszukiwania (Third Quest). Zapraszamy do lektury interesującego wywiadu z prof. Gezą Veremesem - a także do sięgnięcia po teksty m.in. ks. Henryka Witczyka, ks. Roberta J. Woźniaka oraz filozofa Jacka Wojtysiaka. Choć oderwanie historii Jezusa od głębokiej perspektywy soteriologicznej wprowadzić może sporo zamieszania, jednocześnie pozwala nam - jesteśmy o tym głęboko przekonani - dowiedzieć się czegoś istotnego o naszej wierze, o Tradycji, o Kościele...

Oprawa miękka

Data pierwszego wydania: 2009-04-01

ISBN: 0044-488X

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.