Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

ZNAK 640 9/2008 Co słychać w Radiu Maryja?

ZNAK 640 9/2008 Co słychać w Radiu Maryja?

Jak pisać o Radiu Maryja, by znów nie skończyło się na przekonywaniu dawno już przekonanych? Jak to zrobić, by krytyka mogła dotrzeć do wielbicieli ojca Rydzyka? By jej nie potraktowali z góry jako agresji, napaści? By krytykujących nie uznali za wrogów, którzy z zasady ani trochę racji mieć nie mogą, właśnie dlatego, że krytykują?
Uznaliśmy, że miejsce dla takiej krytyki jest w katolickim periodyku. Że rozważna dyskusja wokół Radia Maryja powinna się odbywać wewnątrz Kościoła, że powinniśmy w niej dostrzec także jasne strony problemu. Czy udało nam się zachować zdrowy rozsądek, a zarazem nikogo nie obrazić? W zgodzie z sumieniem ostrzec przez niebezpieczeństwem, a jednocześnie uniknąć pochopnych osądów i oskarżeń? To rozstrzygną Czytelnicy. Mam głęboką nadzieję, że znajdą się wśród nich także słuchacze Radia i czytelnicy „Naszego Dziennika”. Praca na tym numerem pozwoliła nam, redakcji, o wiele szerzej spojrzeć na wspólnotę stworzoną przez ojca Rydzyka - oby podobny skutek odniosła lektura tego numeru w kręgu jego wiernych słuchaczy.
Do współtworzenia numeru zaprosiliśmy przede wszystkim naukowców, bo ich rzetelny namysł gwarantuje, że w opisie fenomenu Radia Maryja nad emocjami wezmą górę fakty. Ich socjologiczne, politologiczne i językoznawcze badania pozwalają przedrzeć się przez warstwę obiegowych komunałów. Dzięki nim socjologiczny portret zwolenników ojca Tadeusza Rydzyka staje się znacznie bardziej skomplikowany. I prawdziwszy. Więcej o tym numerze
Zaprenumeruj „Znak”
 

Data pierwszego wydania: 2008-09-01

ISBN: ISSN 0044-488X 09

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.