Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miesięcznik „Znak”: Kościół po zawale. Co się wydarzyło 7 stycznia? Numer 623 (kwiecień 2007)

Miesięcznik „Znak”: Kościół po zawale. Co się wydarzyło 7 stycznia? Numer 623 (kwiecień 2007)


Kościół w Polsce jest chory. Objawami - nie jedynymi - toczącej go choroby były, naszym zdaniem, wydarzenia związane z nominacją i odwołaniem arcybiskupa Stanisława Wielgusa. Co zatem dolega polskiemu Kościołowi? Na to pytanie próbują odpowiedzieć autorzy kwietniowego numeru „Znaku” - dzieci i obywatele tegoż Kościoła, którym jego los i kondycja leżą głęboko na sercu. Naszym Czytelnikom polecamy zwłaszcza debatę (coś w rodzaju „konsylium”), która odbyła się w Łopusznej z inicjatywy Instytutu Myśli Józefa Tischnera i naszej redakcji.

Nie dramatyzujemy, rzecz jasna, bo znamy obietnicę Jezusa odnoszącą się do Kościoła - że „bramy piekielne go nie przemogą”. Jednak nie jesteśmy wcale pewni, czy owa obietnica dotyczy na pewno tego lokalnego Kościoła, który jest w Polsce. Z bojaźnią i drżeniem słuchamy natomiast innych słów naszego Pana: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”. Czy znajdzie ją w Polsce...?

Poza blokiem głównym szczególnie polecamy artykuł generała Stanisława Kozieja na temat tarczy antyrakietowej, tekst Adama Daniela Rotfelda o Ryszardzie Kapuścińskim oraz dalszy ciąg dyskusji o lustracji zapoczątkowanej w lutym tekstem Krzysztofa Jasiewicza. W tym numerze autor odpowiada na polemiki arcybiskupa Józefa Życińskiego i ojca Jacka Salija.  

Oprawa miękka

Format: 148 x 210 mm

Liczba stron: 192

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-04-01

ISBN: 0044-488X

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.