Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miesięcznik „Znak”: Duchowy atlas świata. Pożegnanie Ryszarda Kapuścińskiego. Numer 621 (luty 2007)

Miesięcznik „Znak”: Duchowy atlas świata. Pożegnanie Ryszarda Kapuścińskiego. Numer 621 (luty 2007)

Ten numer miał być prezentem na 75. urodziny Ryszarda Kapuścińskiego. „Duchowy atlas świata” - dyskusja zorganizowana w 60. rocznicę powstania „Znaku” - miał w Nim swojego patrona. Świadczą o tym głosy uczestników jubileuszowej debaty - Olgi Stanisławskiej, ks. Adama Bonieckiego, ks. Tomasza Węcławskiego i Adama Zagajewskiego - którzy powołują się na Autora Hebanu jako na nauczyciela planetarnej solidarności. Czynią to także komentujący czerwcową dyskusję.

Ci, dla których Kapuściński był niedoścignionym mistrzem w opisywaniu świata - Wojciech Jagielski, Wojciech Tochman i Jerzy Haszczyński - napisali o początkach swojej reporterskiej misji - i o tym, czego ich uczył. On tych głosów już nie przeczyta. Nie poprawiamy ich jednak, nie aktualizujemy - niech będą świadectwem tego, ile utraciliśmy.

Zaczynamy jednak od czegoś zupełnie innego: od komentarzy redaktorów miesięcznika i wydawnictwa Znak do niedoszłego ingresu arcybiskupa Stanisława Wielgusa i aktualnych problemów Kościoła w Polsce. Dobrze z nimi koresponduje też artykuł historyka Krzysztofa Jasiewicza na temat IPN-u i pracy z archiwaliami SB.

Polecamy również pierwszy odcinek nowej rubryki „Rzymskie obrazki” Michała Bardela, w której autor opowiadać będzie o codziennych zwyczajach starożytnych Rzymian.

Oprawa miękka

Format: 148 x 210 mm

Liczba stron: 188

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-02-01

ISBN: 0044-488X

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

16-stronicowa wkładka z kolorowymi fotografiami Agnieszki Szatkowskiej-Malak i Daniela Malaka

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.