Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miesięcznik „Znak”: Posługa myślenia. 60-lecie miesięcznika „Znak”. Numer 613 (czerwiec 2006)

Miesięcznik „Znak”: Posługa myślenia. 60-lecie miesięcznika „Znak”. Numer 613 (czerwiec 2006)

60 lat temu, w czerwcu 1946 r. ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Znak” z tekstami m.in. Hanny Malewskiej i Jerzego Turowicza. Jubileuszowe wydanie pisma pełne jest odniesień do historii, ale równocześnie stanowi głos w dyskusji na temat roli intelektualistów w życiu publicznym współczesnej Polski.

Czerwcowy numer otwiera kalendarium najważniejszych wydarzeń z historii miesięcznika i całego środowiska „Znaku”. Sylwetkę Hanny Malewskiej przypomina Anna Głąb w pierwszym z cyklu tekstów przedstawiających byłych redaktorów naczelnych miesięcznika.

Na łamach czerwcowego „Znaku” obecny jest ks. prof. Józef Tischner - jeden z najważniejszych autorów miesięcznika. Drukujemy jego „Materiały do spotkania z ludźmi nauki”, przygotowane na prośbę Jana Pawła II przed pielgrzymką do Polski w 1999 r. O przyszłości chrześcijaństwa pisze Piotr Graczyk, zaś prof. Stanisław Judycki przybliża czytelnikom kluczowe dla zrozumienia istoty „posługi myślenia” zagadnienie: ludzki rozum. Zapraszamy również do przeczytania artykułu o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego, który pisze o rozumie jako „darze od Stwórcy”.

Czołowi polscy intelektualiści - m.in. prof. Barbara Skarga, Krzysztof Zanussi i ks. abp Józef Życiński - odpowiadają na jubileuszową, redakcyjną ankietę.

W ostatnim przed wakacyjną przerwą wydaniu rubryki „Rok 1984” młodzi redaktorzy „Znaku” dyskutują o misji i funkcji mediów.

Oprawa miękka

Format: 148 x 210 mm

Liczba stron: 216

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2006-06-01

ISBN: 0044-488X

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.