Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miesięcznik „Znak”: Labirynty ludzkiego umysłu. Numer 609 (luty 2006)

Miesięcznik „Znak”: Labirynty ludzkiego umysłu. Numer 609 (luty 2006)


Lutowy numer miesięcznika „Znak” poświęcony jest „labiryntom ludzkiego umysłu”. Klasycy angloamerykańskiej i polskiej filozofii umysłu piszą, czym jest umysł, co o nim wiemy oraz w jaki sposób można łączyć ową wiedzę z potocznym odczuwaniem świata.

W fascynującą, choć wymagającą podróż po „labiryntach umysłu” wprowadzi czytelników dyskusja z udziałem ks. Józefa Bremera, Roberta Piłata oraz Adama Workowskiego, a także artykuł otwierający, pióra prof. Tadeusza Szubki. Zachęcamy też do lektury tekstów Hilary'ego Putnama, Johna J.C. Smarta, Richarda Rorty'ego oraz Thomasa Nagela - nazwiska te są świetnie znane studentom filozofii, ale poruszana w „Znaku” tematyka powinna zaciekawić nie tylko filozofów.

Nowy „Znak” nie pozostaje obojętny na najnowsze wydarzenia w polskiej polityce. Okazało się, że trafną diagnozę dzisiejszej sytuacji postawił już u schyłku I Rzeczypospolitej Jędrzej Kitowicz. W „Diagnozach” publikujemy fragment jego „Opisu obyczajów za panowania Augusta III”...

Polecamy również m.in. esej Jerzego Surdykowskiego o mądrości oraz rozmowę z Milošem Milenkoviciem, działaczem serbskiej organizacji „Otpor!”, której akcje przyczyniły się w 2000 r. do obalenia reżimu Miloševicia. W Rubryce Młodych studenci podejmują trudny temat pojednania polsko-niemieckiego.  

Oprawa miękka

Format: 148 x 210 mm

Liczba stron: 192

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2006-02-01

ISBN: 0044-488-x

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.