Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miesięcznik „Znak”: Uniwersytety katolickie do lamusa? Numer 606 (listopad 2005)

Miesięcznik „Znak”: Uniwersytety katolickie do lamusa? Numer 606 (listopad 2005)


Główna część listopadowego numeru „Znaku” poświęcona jest idei uniwersytetów katolickich. W czym tkwi specyficzny charakter szkół wyższych noszących miano „katolickich”? - zastanawia się Alasdair MacIntyre w artykule, który stał się przyczynkiem do debaty na łamach „Znaku”. Zapraszamy do lektury analiz Piotra Gutowskiego, Piotra Kostyły, Andrzeja Szostka i Piotra Mazurkiewicza. Drukujemy również zapis dyskusji z udziałem s. Barbary Chyrowicz, o. Grzegorza Chrzanowskiego i Zbigniewa Stawrowskiego poświęconej wolności nauczania na uczelniach katolickich.

Poza blokiem głównym polecamy dalszą część dyskusji na temat przyszłości integracji europejskiej (głosy Wojciecha Sadurskiego oraz Wojciecha Lubowieckiego), kolejny odcinek rubryki Piotra Kłodkowskiego „Doskonały smak Orientu” (zbiór tekstów z rubryki ukaże się wkrótce w formie książkowej nakładem wydawnictwa Znak) oraz premierę cyklu „Miejsca i osoby dramatu”, której go-spodarzem będzie Dorota Zańko.

W „Diagnozach” Janina Ochojska apeluje, by ofiarom klęsk żywiołowych pomagać „sercem i głową” i pamiętać, że skutki tragedii nie znikają w momencie, kiedy przestajemy o nich słyszeć w mediach.  

Oprawa miękka

Format: 148 x 210 mm

Liczba stron: 184

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2005-11-01

ISBN: 0044-488X

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.