Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miesięcznik „Znak”: O lustracji. Numer 598 (marzec 2005)

Miesięcznik „Znak”: O lustracji. Numer 598 (marzec 2005)


W redakcji miesięcznika „Znak” odbyła się niedawno dyskusja intelektualistów na temat najnowszych wydarzeń wokół lustracji, zwłaszcza tzw. „listy Wildsteina”. Wzięli w niej udział m.in.: ks. Adam Boniecki, Jarosław Gowin, Józefa Hennelowa, Władysław Stróżewski, Karol Tarnowski i Stefan Wilkanowicz. Zapis dyskusji przedstawiamy na łamach najnowszego numeru. Drukujemy też teksty Jarosława Gowina „Dlaczego jestem za lustracją?” i Henryka Woźniakowskiego „Krytyka władzy sądzenia”, które stały się przyczynkiem do spotkania. To nieco inne, zdystansowane spojrzenie na lustrację - choć także nie pozbawione „żywych” emocji... Główną część numeru uzupełniają teksty Elżbiety Wolickiej, Haliny Bortnowskiej i ks. Tomasza Węcławskiego.

14 marca premiera wydawanej przez Znak nowej książki Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”. Jako jedni z pierwszych drukujemy jej recenzję. Ponadto, w cyklu „Doskonały smak Orientu” artykuł Piotra Kłodkowskiego o współczesnym Singapurze, a w ramach „Diagnoz” tekst Arkadiusza Stempina o miejscu pamięci w stosunkach z Niemcami.

Nie tylko dwudziestolatków zachęcamy do przeczytania rubryki młodych „Rok 1984”, których autorzy zajęli się muzyką i rozmawiali z Kazikiem Staszewskim oraz nagrodzili drukiem najlepsze prace przysłane na konkurs o współczesnych bardach.
 

Oprawa miękka

Format: 148 x 210 mm

Liczba stron: 184

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2005-03-01

ISBN: 0044-488X

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.