Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miasto w ogniu

Garth Risk Hallberg

Miasto w ogniu

Tłumaczenie: Jędrzej Polak

Powieść, na jaką Nowy Jork zasługiwał od dawna.

Nowy Jork, 1976. William Hamilton-Sweeney, dziedzic jednej z największych amerykańskich fortun, który wyrzekł się rodziny, i jego siostra Regan. Mercer i Keith, mężczyźni, którzy ich kochają. Charlie i Samantha, zbuntowani nastolatkowie z przedmieść, których uwiodła budząca się na Manhattanie scena punkowa. Ogarnięty obsesją reporter i detektyw pragnący dowiedzieć się, co każdy z nich ma wspólnego z postrzeleniem Samanthy w Central Parku w sylwestrową noc.

Zbrodnia kładzie się cieniem na życiu bohaterów, ich związkach i przyjaźniach. A poszukiwanie prawdy sprawia, że każdy, nawet najmroczniejszy sekret zostaje odkryty. Kiedy 13 lipca 1977 roku miasto pogrąży się w mroku, życie każdego z bohaterów nieodwracalnie się zmieni.

"Miasto w ogniu" to porywająca i piekielnie inteligentna powieść o miłości, zdradzie i przebaczeniu. O sztuce, prawdzie i rock and rollu. O tym, czego wymagamy od innych i czego potrzebujemy do życia.

"Miasto w ogniu" jest jednym z najgłośniejszych i najlepiej przyjętych debiutów ostatnich lat. Spotkało się z ogromną przychylnością krytyków na całym świecie i trafiło na listy bestsellerów między innymi w USA, we Francji, w Niemczech, Hiszpanii, Holandii i we Włoszech. Powieść znalazła się na liście najlepszych książek roku m.in. „ New York Timesa”, NPR, „The Washington Post”, „Los Angeles Times”, „San Francisco Chronicle”, „ Vogue’a”, “The Wall Street Journal”.

Oprawa twarda z obwolutą

Format: 155x231

Liczba stron: 976

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-04-24

ISBN: 978-83-240-3733-9

Tytuł oryginalny: City on Fire

Tłumaczenie: Jędrzej Polak

Materiały o książce

Michiko Kakutani, „The New York Times Book Review”

"Miasto w ogniu" to powieść niezwykle ambitna i niebywale wzruszająca – niezbity dowód, że jej autor jest człowiekiem ogromnego talentu

Stephen King

Prawdziwa gratka dla czytelnika, bliższa ideału wielkiej amerykańskiej powieści niż wszystko, co napisano od początku XXI wieku

Najgorętsza premiera wiosny

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.