Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Miałam szczęśliwe życie. Ostatnia z Branickich

Anna Branicka-Wolska

Miałam szczęśliwe życie. Ostatnia z Branickich

Opowieść kobiety, która żyła w dwóch epokach.

Anna Branicka uwielbiała jeździć konno, podróżowała z rodzicami po Europie i wraz z siostrami bawiła się w namiocie wezyra przywiezionym spod Wiednia przez Jana Sobieskiego. Już niedługo miała zatańczyć na swoim pierwszym balu, a potem wyjść dobrze za mąż i wieść szczęśliwe życie młodej arystokratki.
Wojna pokrzyżowała te plany. Sala balowa w należącym do Branickich pałacu w Wilanowie zmieniła się w szpital polowy, a suknie powędrowały do kufra. Anna przyłączyła się do konspiracji, a po powstaniu warszawskim wraz z rodzinami innych arystokratów trafiła na zesłanie w głąb Rosji.
Po zakończeniu wojny czekała na powrót do Polski i spotkanie z ukochanym Januszem. Ale życie nie napisało dla tej miłosnej historii szczęśliwego zakończenia…

Anna Branicka-Wolska – ostatnia z rodu Branickich – we wzruszających wspomnieniach przywołuje czasy, które bezpowrotnie odeszły i świat, który skończył się wraz z wybuchem wojny. Pisze także o powojennym życiu polskiej arystokracji.

Historia kobiety, której pomimo przeciwności losu udało się przejść przez życie swoją własną drogą.

Format: 144x205mm

Liczba stron: 240

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-12-14

ISBN: 978-83-240-3584-7

Przeczytaj także

Wzruszające wspomnienia hrabianki Branickiej
Ostatnia ze szlacheckiego rodu Branickich, hrabianka Anny Branicka-Wolska, miała, jak sama przyznaje, szczęśliwe życie. Nie znaczy to jednak, ze było ono usłane różami, los bowiem nie szczędził potomkini wielkiego rodu.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.