Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Małgorzata Czyńska

Metafizyczny harem. Kobiety Witkacego

Mroczny artysta i jego demony

Szalał za nimi z wzajemnością. Sprawiały, że był pijany szczęściem, albo staczał się na dno rozpaczy. Arystokratki i służące, podlotki i poważne matrony, aktorki i doktorowe. Demoniczne. Znane dziś z kart powieści, portretów, fotografii i… listów do Żony.

Witkacy - wysoki, przystojny z błyskiem w oku. Artysta. Nie był monogamistą, nie był wierny, nie obiecywał miłości po grobową deskę. Nie rozumiał słowa „zdrada”. Braterstwo dusz cenił na równi z rozkoszami cielesnymi.

Jadwiga, jego Żona - zielonooka, rudowłosa, o zmysłowych ustach. Ich małżeństwo trwało szesnaście burzliwych lat, dzieliły ich setki kilometrów, ale wiedzieli o sobie wszystko. Pisał do niej: „Ty jednak jesteś jedyna i na to nie ma rady. Wszystkie baby możliwe są niczym wobec Ciebie”.

Oprawa twarda

Format: a5

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-08-29

ISBN: 978-83-240-4308-8

Przeczytaj także

Wystartowała II edycja plebiscytu „Książka Roku 2016 Lubimyczytać.pl".
Do końca lutego możecie głosować w plebiscycie jednego z największych literackich portali, lubimyczytac.pl. O tytuł Książki Roku 2016 ubiega się ponad 260 wydanych w zeszłym roku publikacji, w tym aż 24 z naszego wydawnictwa.
>>> czytaj więcej
O Witkacym w Łodzi
We wtorek 27 września Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Czyńską autorką książki „Metafizyczny harem. Kobiety Witkacego".
>>> czytaj więcej
O Witkacym w Warszawie
W poniedziałek 12 września zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Czyńską, autorką książki "Metafizyczny harem. Kobiety Witkacego".
>>> czytaj więcej
O kobietach Witkacego w Zakopanem!
W niedzielę 4 września Wydawnictwo Znak i Teatr im. St. I. Witkiewicza mają zaszczyt zaprosić na premierę książki Małgorzaty Czyńskiej „Metafizyczny harem. Kobiety Witkacego".
>>> czytaj więcej
"Metafizyczny harem" - fragment książki
W sierpniu premiera nowej książki Małgorzaty Czyńskiej „Metafizyczny harem. Kobiety Witkacego". Jako pierwsi możecie przeczytać fragment!
>>> czytaj więcej
Witkacy - atrakcyjny demon
- Witkacy był niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju! I oczywiście demoniczny. Działał na ludzi, zdawał sobie z tego sprawę, rozgrywał sytuacje - mówi Małgorzata Czyńska, autorka książki „Kobiety Witkacego. Metafizyczny harem". Przeczytajcie wywiad.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.