Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mauricio, czyli wybory

Eduardo Mendoza

Mauricio, czyli wybory

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Mendoza na gorzko

Tym razem mamy do czynienia z poważną powieścią o wyborach - nie tylko politycznych, ale przede wszystkim życiowych. Tytułowy bohater jest przeciętnym trzydziestolatkiem. Z zawodu dentysta, nie ma wielkich ambicji ani oczekiwań. Sam uważa się za osobę dość nudną i bez polotu. Kiedy członkowie Socjalistycznej Partii Katalonii proponują mu miejsce na liście wyborczej, jest zaskoczony, ale zgadza się kandydować. To zapoczątkuje cały szereg wydarzeń, które w istotny sposób wpłyną na życie bohatera. W jego orbicie znajdą się dwie kobiety, między którymi też będzie musiał wybierać... 

Tłem powieści jest pofrankistowska Hiszpania - a dokładniej ukochana przez pisarza Barcelona - w czasie, kiedy ubiegała się o organizację igrzysk olimpijskich. Na oczach bohaterów umierają rewolucyjne ideały, a ich miejsce zajmują cyniczne rozgrywki polityczne i podejrzane interesy.

Niewesoła opowieść o miłości i polityce.

Oprawa miękka

Format: 124 x 195 mm

Liczba stron: 376

Data pierwszego wydania: 2008-03-28

ISBN: 978-83-240-0957-2

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Mauricio o las elecciones primarias

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Recenzje

Powieść pełna Barcelony
76 29
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Mendozy. Swego czasu kupiłam książkę w promocji wydawnictwa Znak i do tej pory nie miałam okazji przeczytać. Kupiłam, ponieważ słyszałam, że jego pisanie jest naprawdę przyjemne, no i oczywiście zbieram wszystkie książki z Barceloną w tle. Książka jakże inna według recenzji i znawców od jego poprzednich oraz najnowszej książki.
>>> czytaj więcej
Skomplikowany świat dentysty
74 44
Eduardo Mendoza to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich. Zadebiutował sensacyjną powieścią „Prawda o sprawie Savolty" w 1975 roku, jednak w naszym kraju znany jest przede wszystkim z prześmiewczej trylogii detektywistycznej: "Przygoda fryzjera damskiego", "Sekret hiszpańskiej pensjonarki", "Oliwkowy labirynt", której głównym bohaterem jest niezbyt rozgarnięty uciekinier z zakładu psychiatrycznego, barceloński lump... Te trzy książki określane były mianem "literackiego pijaństwa", czy równie ciekawie - "powieściowego chuligaństwa".
>>> czytaj więcej
Mała szkoła życia
57 23
"Mauricio, czyli wybory", to powieść poruszająca problem braku umiejętności podejmowania decyzji. Mauricio, to taki człowiek podobny, chyba do większości z nas. Czasem ma się ochotę skarcić go, za jego ciągłe wątpliwości, za to, że nie potrafi przyjąć konkretnego stanowiska w określonych sytuacjach, a przez to daje się wciągać w sprawy i zdarzenia, które nie powinny go w ogóle dotyczyć.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.