Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Natalia Budzyńska

Matka męczennika

To ona nauczyła go wiary!

14 sierpnia 1941 roku w obozie koncentracyjnym w Auschwitz umiera franciszkanin, Maksymilian Maria Kolbe. Choć dla nas to niezłomny zakonnik gotowy oddać życie za drugiego człowieka, dla Marianny Kolbe był przede wszystkim ukochanym synkiem, za którym wylała morze łez.

Kim była kobieta, po której święty Maksymilian odziedziczył swoją heroiczną odwagę? Skąd czerpała siłę pozwalającą pogodzić się z męczeńską śmiercią syna? Dlaczego tak mało o niej wiemy?

Po raz pierwszy mamy możliwość spojrzenia na świat jej oczami. Poznania jej głębokiej duchowości, poczucia atmosfery domu, w którym wzrastała i dowiedzenia się, jak była wychowywana. A także usłyszenia, jak wychowywała swoje dzieci do tego, by nie bały się przedkładać cudzego życie nad swoje.

Natalia Budzyńska – dziennikarka Przewodnika Katolickiego, matka Niny i Staszka oraz żona Tomka. Pisała m. in. o ks. Kaczkowskim, Wojciechu Smarzowskim i mamie Jaśka Meli. Marianna Kolbe nauczyła ją inaczej patrzyć na świat..

Oprawa miękka

Format: 124x195

Liczba stron: 272

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2016-08-15

ISBN: 978-83-240-4309-5

Przeczytaj także

Apodyktyczna matka świętego altruisty
Święty Augustyn z Hippony, filozof, teolog, ojciec i doktor Kościoła miał matkę, świętą Monikę. To ona wymodliła dla syna łaskę wiary i pozwoliła mu zrozumieć chrześcijaństwo. Ale czy to znaczy, że wszyscy rodzice świętych z założenia sami muszą być wzorem cnót? Co jeśli matka świętego, choć bardzo pobożna i gotowa nieść pomoc napotkanym ludziom, jednocześnie jest momentami apodyktyczną egoistką?
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.