Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mater Terribilis

Valerio Evangelisti

Mater Terribilis

Tłumaczenie: Joanna Wajs

W świecie szaleństwa i perwersji przetrwają tylko ludzie o duszy z żelaza.

Inkwizytor Nicolas Eymerich na specjalne życzenie papieża rusza z misją do francuskiego biskupstwa Cahors, by rozwiązać zagadkę śmierci dwóch dominikanów. Opanowane przez Anglików tereny plądrują maruderzy i niszczy plaga chrząszczy. Wysłanników dręczą wizje i diabelskie majaki. W dodatku do grupy przyłącza się bezczelna dziewczyna Éliane, która burzy spokój myśli inkwizytora... Prawda okaże się gorsza od sennego koszmaru.
Pół wieku później Joanna d'Arc wiedzie Francję ku zwycięstwu w wojnie stuletniej. Otoczona przez rozpustników i intrygantów, nawiedzana wizjami świętych dziewczyna stopniowo staje się zabawką w rękach sił tego... i innego świata.
W odległej przyszłości toczy się wojna o media i władzę nad światem, w której na polach bitewnych walczą demony i monstra, a supernowoczense technologie przenikają się z okultyzmem.

Mater Terribilis jest najbardziej monumentalną z dotychczas wydanych książek o inkwizytorze Eymerichu. Mistrzowsko splecione plany czasowe, średniowiecze, wykorzystanie magii i mitów to znaki rozpoznawcze Evangelistiego.

Oprawa miękka

Format: 136 x 205 mm

Liczba stron: 400

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2007-10-02

ISBN: 978-83-240-0865-0

Opracowanie graficzne: Wojciech Wawoczny

Tłumaczenie: Joanna Wajs

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.