Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Marzyciel

Ian McEwan

Marzyciel

Tłumaczenie: Katarzyna Janusik

Większość dorosłych jest przekonana, że dziesięcioletni Peter jest cichym i wycofanym dzieckiem, gdy tymczasem w wyobraźni przeżywa najniezwyklejsze przygody: zamienia się na ciała ze swoim kotem, walczy z ożywionymi lalkami, na chwilę staje się niemowlęciem lub dorosłym.
Książka jest zbiorem opowieści, niepokojących, surrealistycznych, zaskakujących metamorfoz, które rozgrywają się gdzieś na granicy jawy i snu, rodzą z głębokiej wrażliwości bohatera.
Proza McEwana jak zawsze mistrzowska: prosta, poetycka i przenikliwa, to czytelnicze przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wydanie wzbogacone zostanie o niezwykłe, oniryczne fotografie.

Oprawa miękka

Format: 135x160

Liczba stron: 232

Data pierwszego wydania: 2009-05-11

ISBN: 978-83-240-1188-9

Opracowanie graficzne: Konrad Król

Tytuł oryginalny: The Daydreamer

Tłumaczenie: Katarzyna Janusik

Recenzje

Między jawą a snem
58 22
Bardzo interesująca i oryginalna książka autora słynnej już "Pokuty". "Marzyciel" jest utrzymany w onirycznym klimacie i zdawać by się mogło, że w zwolnionym tempie. Kojarzy mi się nieco ze "Sklepami cynamonowymi" Schultza. Podobny sposób patrzenia na świat, powrót do czasów dzieciństwa, przemiany w zwierzęta...
>>> czytaj więcej
Bujanie w obłokach
57 31
Peter Fortune, główny bohater „Marzyciela" - nowej powieści Iana McEwana („Pokuta", „Na plaży Chesil"), był trudnym dzieckiem. Był małomówny i lubił samotność. W Ameryce, gdzie integracja i siła mas waży szczególnie dużo - to powód do niepokoju. Co myśli sobie outsider? Co knuje? A może po prostu jest nudny i głupi?
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.