Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mario Vargas Llosa

Marzenie Celta

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Najnowsza powieść Mario Vargasa Llosy

Fascynująca podróż w otchłań ludzkiej natury Roger Casement siedzi w celi śmierci. Nie wie, jak skończy się walka o jego życie. W zamknięciu zmaga się z demonami przeszłości. Casement, idealista i charyzmatyczny dyplomata, większość życia spędził w Kongu i Amazonii. To on ujawnił całemu światu okrutną prawdę o bezmyślnych torturach i gwałtach na rdzennych mieszkańcach, jakich dopuszczali się - rzekomo cywilizowani - Europejczycy.

Brudny koszmar kolonialnego świata przekracza wszelkie granice wyobraźni. Casement jako jedyny zachował w nim honor i czystość. Ale może to tylko pozory? Przecież jednak skazano go na karę śmierci! Co kryją tajemnicze dzienniki znalezione przez Scotland Yard? Dlaczego wzbudzają tyle kontrowersji? W swojej pierwszej po Nagrodzie Nobla powieści Mario Vargas Llosa dokonuje bezlitosnej wiwisekcji ludzkiej moralności.

To, co odkrywa, przeraża i... fascynuje. Mario Vargas Llosa zainspirowany Jądrem ciemności Josepha Conrada, zaczął studiować życie Rogera Casementa. Dochodzenie, które przeprowadził, zaowocowało Marzeniem Celta.         

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 472

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2011-10-03

Tytuł oryginalny: El sueno del celta

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

Przeczytaj także

Redbad Klijnstra czyta najnowszą powieść Llosy
Fragmenty Dyskretnego bohatera Mario Vargasa Llosy usłyszą Państwo na pół roku przez oficjalną premierą w Znak-u! Zapraszamy 28 czerwca do Wrocławia.
>>> czytaj więcej

Materiały o książce

”Marzenie Celta” - zwiastun książki

Recenzje

Niespełnione "Marzenie Celta
117 65
Mario Vargas Llosy nie trzeba nikomu przedstawiać. Nagrodę Nobla otrzymał w 2010 roku, a powieść „Marzenie Celta", jest pierwszą książką tego autora wydaną po otrzymaniu tej nagrody. Na ponad 400 stronach śledzimy autentyczną postać Rogera Casementa. Jego historia jest opowiedziana z perspektywy celi, w której przebywa.
>>> czytaj więcej
Bez wyjścia
122 62
Mario Vargas Llosa usytuował swoją nową powieść „Marzenie Celta" w początkach XX wieku pomiędzy Imperium Brytyjskim a rejonami Afryki Zachodniej. Autor cofa nas do wydarzeń sprzed 100 lat w głąb afrykańskiej dżungli, gdzie w górę rzeki Kongo zapuszczamy się z licznymi notatkami, rządowymi raportami i dziennikami sir Rogera Casementa (1864- 1916). Angielski dyplomata irlandzkiego pochodzenia po służbie w Nigerii, Angoli i Maputo oraz misji w Peru, objął stanowisko konsula brytyjskiego w Bomie w stolicy Konga Belgijskiego. Jego zadaniem jest sprawdzić, czy zarzuty stawiane przez misje chrześcijańskie w sprawie nadużyć oraz przestępstw popełnianych na rdzennej ludności w rejonie panowania belgijskiego króla Leopolda II, są prawdziwe.
>>> czytaj więcej
Prawdziwa lekcja historii
129 69
Bono, Colin Farrel, Oscar Wilde... To osobistości, które jako pierwsze przychodzą mi do głowy, kiedy myślę o Irlandii. W tym temacie Mario Vargas Llosa nieźle namieszał, bo po lekturze "Marzenia Celta" nie ma takiej możliwości, żebym zapomniała o postaci, która dla Irlandii niewątpliwie jest wyjątkowa.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.