Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Lolo

Opowieść, która stała się inspiracją dla filmu „Czerwony pająk” Marcina Koszałki. Powieść o jednym z najsłynniejszych polskich psychopatów.

Zło czai się blisko nas. Czasem pod zupełnie niewinną postacią.
Inspirowana faktami powieść o jednym z najsłynniejszych polskich psychopatów.
Z pozoru niczym się nie wyróżniał. Skromny, cichy, unikający bliższego kontaktu. Grzeczny uczeń krakowskiego technikum, który nie sprawiał problemów wychowawczych. Nikt nie dostrzegł w nim mroku, jaki nosił głęboko w sobie. Nikt nie podejrzewał, do czego jest zdolny.
Osiemnastolatek, który został oskarżony o serię zbrodni dokonanych w Krakowie w latach 60. Jeden z najsłynniejszych polskich seryjnych morderców. Wokół jego postaci narosło wiele mitów. Karol Kot stał się budzącą grozę legendą, ale za jego okrucieństwem krył się osobisty dramat.
Powieść Marty Szreder to zaskakujący portret zabójcy. Inspirowana faktami książka próbuje odgadnąć motywacje seryjnego mordercy, szuka odpowiedzi, skąd w tak młodym chłopaku wzięło się takie okrucieństwo i wściekłość.
Lolo to także nadzwyczajny obraz Krakowa lat 60., miasta mrocznych zaułków, klubów jazzowych, zadymionych kawiarni, ponurych kamienic.

Opowieść Marty Szreder stała się inspiracją dla scenariusza filmu Czerwony pająk w reżyserii Marcina Koszałki.

Oprawa miękka

Format: 144x205

Liczba stron: 224

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2015-11-16

ISBN: 978-83-240-2661-6

Przeczytaj także

Złote Lwy dla filmu o Beksińskich!
„Ostatnia rodzina", film o rodzinie Beksińskich, królował podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni!
>>> czytaj więcej
"Książkowe" filmy na festiwalu w Gdyni
Podczas rozpoczynającego się właśnie Festiwalu Filmowego w Gdyni w głównym konkursie zostaną zaprezentowane cztery filmy związane z wydanymi przez nas książkami.
>>> czytaj więcej
O Karolu Kocie w Radiu Kraków
W czwartek wieczorem w programie Koło Kultury w Radio Kraków zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Martą Szreder, autorką powieści „Lolo".
>>> czytaj więcej
Ślepa furia
Marta Szreder, autorka powieści "Lolo" opowiada, jak powstawała książka oraz o skomplikowanej osobowości Karola Kota.
>>> czytaj więcej
Wampir z Krakowa
W Znaku ukazała się książka Marty Szreder „Lolo" - fabularyzowana historia człowieka, który w latach 60. wywołał w Krakowie psychozę strachu, Karola Kota. Wokół jego postaci narosło wiele mitów.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Ze śmiercią mu do twarzy?
8 3
O „Czerwonym pająku" czytałam trochę, kiedy odniesienie do niego pojawiło się w „Pochłaniaczu" Katarzyny Bondy. Dowiedziałam się wtedy, że to seryjny morderca, który w Krakowie, w latach 60. zamordował dwie osoby, a próbował zabić jeszcze więcej. Informacje, które przeczytałam o Kocie i słowa, jakie wypowiadał ten 19-latek na temat swoich działań i fascynacji śmiercią są wstrząsające.
>>> czytaj więcej
Portret mordercy
9 3
Kim jest morderca? Zwyrodnialcem, pozbawionym empatii i jakichkolwiek zahamowań? A może brutalem, który siłą próbuje pokazać innym, jaki jest ważny, nie licząc się z konsekwencjami swoich czynów?
>>> czytaj więcej
Pozory mylą...
7 3
Przenieśmy się w czasie do Krakowa z początku lat 60. XX wieku. Miasto jak zawsze tętni życiem, lecz w sercach jego mieszkańców czai się paraliżujący strach. Na ulicach miasta grasuje seryjny morderca, który absolutnie nie zna litości. Ludzie są przerażeni, czują ogromny niepokój przed zabójcą którego w mediach nazywają już „Wampirem z Krakowa"...
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.