Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Helmut James von Moltke, Freya von Moltke

Listy na pożegnanie

Tłumaczenie: Grażyna Prawda

„Listy te związane są z jego śmiercią i moim dalszym życiem. Były dla mnie podstawą przetrwania, a więź, której są wyrazem, utrzymuje się do dziś. Mieliśmy prawie cztery miesiące, by się ze sobą pożegnać jako mąż i żona. To zwieńczenie, a jednocześnie najtrudniejszy czas naszego wspólnego życia".
Freya von Moltke, 1991

Helmuth James i Freya von Moltke – dwoje młodych ludzi, opozycjonistów w nazistowskich Niemczech. On był jednym z twórców Kręgu z Krzyżowej. Ona – gospodynią tajnych obrad w dolnośląskim majątku rodzinnym. On w więzieniu oczekuje na proces i egzekucję, ona trwa przy nim do końca. Ten zbiór nigdy wcześniej nie publikowanych po polsku listów jest dokumentem miłości pokonującej więzienne mury i śmierć. Oraz świadectwem głębokiej wiary.

Oprawa twarda

Format: 140x205

Liczba stron: 336

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2017-09-11

ISBN: 978-83-240-4962-2

Tytuł oryginalny: Abschiedsbriefe Gefängnis Tegel. September 1944 bis Januar 1945

Tłumaczenie: Grażyna Prawda

Przeczytaj także

„Przecież oprócz życia nic nie mogą Ci odebrać"
Wydawnictwo Znak, Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego oraz Fundacja im. Freyi von Moltke zapraszają na spotkanie poświęcone korespondencji Helmutha i Freyi von Moltke zawartej w książce "Listy na pożegnanie"
>>> czytaj więcej
"Listy na pożegnanie" - spotkanie o książce
Wydawnictwo Znak oraz Muzeum Galicja w Krakowie zapraszają na spotkanie poświęcone korespondencji Helmutha i Freyi von Moltke zawartej w książę "Listy na pożegnanie".
>>> czytaj więcej
Miłość, która pokonuje więzienne mury
„Listy na pożegnanie" to książka, która ma szanse zmienić nasze przekonania na temat postaw Niemców podczas II wojny światowej i jednocześnie wzruszyć nas jedną z najpiękniejszych historii miłosnych, jakie wydarzyły się naprawdę.
>>> czytaj więcej

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.