Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Lew świętego Hieronima i inne opowiadania

Justyna Kiliańczyk-Zięba

Lew świętego Hieronima i inne opowiadania

W jaki sposób święty Hieronim oswoił dzikiego lwa? Jak pies uratował świętego Rocha przed śmiercią? Jakimi słowami święty Franciszek rozmawiał z wilkiem?
Zbiór opowiadań Justyny Kiliańczyk-Zięby, autorki m.in. Za rękę z Papieżem, przybliża bardziej i mniej znane opowieści o świętych i zwierzętach, o poświęceniu, miłości i dobroci. A bajkowe kolorowe ilustracje Marii Gromek pięknie uzupełniają opowiadane historie i sprawiają, że po tę mądrą książkę chętnie sięgnie każde dziecko.

Oprawa twarda

Format: 220x240

Liczba stron: 96

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania: 2009-03-16

ISBN: 978-83-240-1150-6

Opracowanie graficzne: Maria Gromek

Recenzje

O miłości, dobroci i poświęceniu
61 31
Święty Marcin żył i mieszkał w dalekiej Limie (Peru). Ludzie wciąż go o coś prosili - a to o lekarstwo na chorobę, a to o kawałek chleba, gdy głód za bardzo im doskwierał. Brat nikomu nie odmawiał. Biedni i ubodzy wiedzieli, że dominikanin, w razie potrzeby, udzieli im nawet schronienia za klasztorną furtą. Co więcej, św. Marcin dostrzegał Boga nie tylko w człowieku, ale i w każdej żywej istocie. Kiedy jakiemuś zwierzątku działa się krzywda, nie przechodził obojętnie - ot, choćby kaczuszkę ze złamanym skrzydłem zawsze brał... pod swoje skrzydło!
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.