Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Marie Lu

Legenda

Tłumaczenie: Marcin Mortka

Ona jest genialną agentką.
On jest genialnym przestępcą.
Tylko jedno z nich stanie się legendą.

Po serii katastrof naturalnych, wywołanych globalnym ociepleniem, Stany Zjednoczone przestają istnieć. Na ich gruzach powstają Kolonie oraz Republika – zajadli wrogowie, którzy zwalczają się wzajemnie.
W republikańskim Los Angeles mieszka June, która pochodzi z elity i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Dla ojczyzny jest gotowa zrobić wszystko.
Day żyje w slumsach i każdego dnia walczy o przetrwanie. Poza tym sabotuje działania rządu Republiki, bo uważa go za dyktaturę.
Gdy podczas pełnienia służby zostaje zamordowany Metias, starszy brat June, dowody wskazują na Daya. Tylko jedna osoba jest na tyle zdeterminowana, by sprawdzić, czy nieuchwytny buntownik dokonał tego zabójstwa. Ale rząd już postanowił: pierwszą misją June jako agentki będzie pomszczenie śmierci brata...

Serię "Legenda" pokochały miliony czytelników na całym świecie. Historia buntu, walki o wolność i zdrady osadzona w alternatywnej rzeczywistości stawiana jest na równi z kultowymi "Igrzyskami śmierci".

Marie Lu to autorka powieści młodzieżowych. Przed swoim debiutem literackim pracowała jako dyrektorka firmy tworzącej gry komputerowe. Teraz jest pełnoetatową pisarką, a wolny czas spędza na czytaniu, rysowaniu i graniu w Assassin’s Creed. Jej dystopiczna seria Legenda trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Broszurowa ze skrzydełkami

Format: 135x205

Liczba stron: 304

Wydanie: pierwwsze

ISBN: 978-83-8135-199-7

Tłumaczenie: Marcin Mortka

Recenzje

Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.