Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Mario Vargas Llosa

Kto zabił Palomina Molero?

Tłumaczenie: Ortega Enrique Porcel

Nietypowa powieść detektywistyczna

Kiedy w makabryczny sposób zamordowany zostaje młodziutki śpiewak boler, tropem zbrodniczej zagadki podąża dwójka nietypowych policjantów. Silva, mistrz dedukcji, który potrafi skłonić do mówienia najbardziej opornych milczków, oraz Lituma, poznający arkana policyjnej sztuki asystent o bogatej wyobraźni. Cóż jednak może uczynić przedstawiciel władzy wobec siły miłości, szaleństwa i namiętności, nawet jeśli ucieleśnieniem jego obsesji jest znacznie starsza mężatka o rubensowskich kształtach? 

Kto zabił Palomina Molero? jest nietypową powieścią detektywistyczną, w której zapadłe mieściny Peru tętnią namiętnością, zakazana miłość prowadzi do zbrodni, a rozwiązywanie zagadki to subtelnie poprowadzona dyskusja o istocie zła i kłębowisku uczuć.

Oprawa twarda

Format: 140 x 205 mm

Liczba stron: 152

Data pierwszego wydania: 2007-09-14

ISBN: 978-83-240-0864-3

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Quien mato a Palomino Molero?

Tłumaczenie: Ortega Enrique Porcel

Materiały o książce

Strona internetowa Mario Vargasa Llosy

Recenzje

Przez pot i kurz
19 18
„Kto zabił Palomina Molero?" to wydana w 2007 roku przez Znak, w całej serii, powieść Mario Vargas Llosy, zdobywcy nagrody Nobla z 2010 roku. Ale poza przyciągającą wzrok okładką i naprawdę znakomitym papierem, książka ta niesie ciekawą historię.
>>> czytaj więcej
Mityczna sprawiedliwość
93 41
Powieść Mario Vargasa Llosy „Kto zabił Palomina Molero?" jest kryminałem. Jeśli jednak ktoś liczy na wartką akcję, zapierającą dech w piersi zawiłość zdarzeń, wstrząsającą tajemnicę, oszałamiające rozwiązanie -: zawiedzie się.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.