Wydawnictwo Znak - Dobrze nam się wydaje

Księga innych ludzi

Zadie Smith

Księga innych ludzi

Tłumaczenie: Olga Masoń-Kędzierska , Anna Sak, Iwona Sumera

Bez cenzury, bez sztampy, bez trzymanki.
Zadie Smith zebrała grono najciekawszych angielskojęzycznych pisarzy z obu stron Atlantyku i postawiła przed nimi proste zadanie: „Wymyślcie kogoś”. Tak powstała Księga innych ludzi: galeria fantazji, poglądów i wydarzeń z życia dwudziestu trzech osób. Osób co prawda fikcyjnych, lecz fascynujących.
Poznajcie więc nowych znajomych. David Mitchell przedstawia Judith Castle, frywolną starszą panią uciekającą w wiek nastoletni. Hari Kunzru zza rozchylonych zasłon o 4.30 rano pokaże wam Magdę Mandelę, którą właśnie zabiera radiowóz. Adam Thrillwell opisze historię nie do końca udanego romansu w dekoracjach bliskowschodnich, a ZZ Packer - zupełnie nieudanego w nowojorskich. Za to na pocieszenie babcia Jonathana Safrana Foera poczęstuje was ciasteczkami i opowie, co sądzi o szkopach i czarnuchach. Natomiast sama Zadie Smith zabierze was do Anglii, byście mogli pomieszkać z pewną zwariowaną rodzinką. Na deser dwa komiksy.
Opowiadania zabawne i mroczne, melancholijne i szalone, symboliczne i dosłowne - to podróż przez nieocenzurowane, nie tworzone pod gusta krytyków światy najciekawszych młodych pisarzy. Zadie Smith po raz kolejny zadziwia - jako autorka i jako redaktor.  Księga innych ludzi jest jak przewodnik opisujący, kto jest kim wśród geniuszy i cudownych dzieci literatury XXI wieku.„USA Today”  Ten tom jest czymś więcej niż popisem zręcznego pisarstwa i galerią niespokojnych dusz. (...) To antologia, która nasyci nawet najbardziej wygłodniałego miłośnika krótkiej prozy.„Publisher's Weekly”  Naprawdę na czasie. „The Boston Globe”   Najdowcipniejsze i najmądrzejsze opowiadania, które będziesz czytać cały rok.„Elle UK”
 

Oprawa twarda

Format: 158x235

Liczba stron: 248

Data pierwszego wydania: 2009-03-09

ISBN: 978-83-240-1140-7

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: The Book of Other People

Tłumaczenie: Olga Masoń-Kędzierska , Anna Sak, Iwona Sumera

Recenzje

Książka na kilka wieczorów
69 49
W natłoku wielu spraw, jakie mamy na głowie, w dobie braku czasu i spokoju wewnętrznego, podziękujmy Zadie Smith za pomysł zredagowania opowiadań. Dzięki nim mamy czas na „Księgę innych ludzi", bo nie ma ona ciągłości, nie musimy nocą, odkładając książkę zastanawiać, cóż też może być dalej? „Księgę innych ludzi" możemy sobie dawkować.
>>> czytaj więcej
Dodaj własną recenzję
Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.